Fantastic Four - Arkabahçe Yayıncılık

Başlatan dean, 29 Mart, 2018, 22:07:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DAMPYR

Vaay anam vaaaaaaaaayyy fiyata bak orjinali 550 tl nerden nereye geldik. Bu fiyata kaç kişi alacak ki, elektrik faturası gibi, adamlar haklı bu piyasada kitap çıkartıp kar etmek çok zor...

Kauss

Complete collectionları gümrük ve kargo dahil 400-450 bandında. Seriyi almıyorum fakat merak ediyorum ne kadar fiyat verecek Arkabahçe.

pizagor

Orijinaline göre fiyattaki makasın daralması beni ve pek çok kişiyi orijinaline yöneltiyor.

Bunun altında yatan pek çok sebep var:
Devamlılığı olacak mı?
Cilt elimde dağılacak mı?
Bu sayıyı sert kapak aldım, bir sonraki sayıda bu opsiyon olacak mı?
Grafik, balonlama gibi işçiliklerde panelin içinde alakasız bir yerde balon yazısı unutulmuş olacak mı?
Türkçe karakterler nedeniyle metinlerde abuk subuk semboller karşıma çıkacak mı?
vs.

Maalesef bunlar çizgiroman okurunun barındırdığı endişeler. Tek avantajı olan fiyatı da kaybettiği noktada Türkçe çizgiroman yayıncılığının işi çok zorlaşır.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar... KRONİK İTTAPAR!!!
Hayat sana sokak hayvanlarına davrandığın gibi davransın!

DAMPYR

Alıntı yapılan: pizagor - 18 Şubat, 2022, 15:09:39
Orijinaline göre fiyattaki makasın daralması beni ve pek çok kişiyi orijinaline yöneltiyor.

Bunun altında yatan pek çok sebep var:
Devamlılığı olacak mı?
Cilt elimde dağılacak mı?
Bu sayıyı sert kapak aldım, bir sonraki sayıda bu opsiyon olacak mı?
Grafik, balonlama gibi işçiliklerde panelin içinde alakasız bir yerde balon yazısı unutulmuş olacak mı?
Türkçe karakterler nedeniyle metinlerde abuk subuk semboller karşıma çıkacak mı?
vs.

Maalesef bunlar çizgiroman okurunun barındırdığı endişeler. Tek avantajı olan fiyatı da kaybettiği noktada Türkçe çizgiroman yayıncılığının işi çok zorlaşır.

O kadar para verdikten sonra hatasız bir kitap istemek her okurun hakkı, dediğin gibi hatalar maalesef karşımıza çıkıyor. Ya da kitap yeterince satmadı diye devamı gelmiyor. Nedense kitaplar baskıya verilmeden önce son bir kez kontrolden geçirilmiyor.

pizagor

Alıntı yapılan: pizagor - 18 Şubat, 2022, 15:09:39
...

Bunu Türkçe comics yayıncılığı için söylüyorum tabi ki, biraz da İnglizce albüm olarak bulunabilirliği yüksek olan frankofonlar için.

Yoksa halen bilinirliği düşük İtalyanca nedeniyle fumetti sadece ve sadece alım gücünün yediği darbe kadarıyla ekilenir.

Mangaya gelirsek; ona zaten hiçbir şey olmaz, henüz fidan ama yüzyıllık ağaçlardan daha köklü çıktı kerata :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar... KRONİK İTTAPAR!!!
Hayat sana sokak hayvanlarına davrandığın gibi davransın!

Nightrain

2.cilt çıkmış.

Holmen kağıt 180 TL, kuşe kağıt 260 TL.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Nightrain

Bay Fantastik'in keşiflerin geleceğini kendi eline almasıyla zaman, uzay ve gerçekliği kapsayan büyük çapta ve destansı bir macera başlıyor! Fantastik Dörtlü, Dört Şehrin Savaşını verirken ve Görünmez Kadın Namor ve uzun süredir kayıp Eski Atlantis kabilesi arasında arabuluculuk yaparken, Bay Fantastik her şeyin çözümünü bulmada kendisine yardımcı olması için genç dahilerden oluşan bir grup kuruyor. Ama Nathaniel Richards döndüğünde, Galactus açlık çektiğinde ve yeni bir İmha Dalgası Negatif Bölge'den işgal için hazırlandığında bir anda felaket gerçekleşiyor ve Fantastik Dörtlü'den biri hayatını kaybediyor! Geri kalan yas içindeki üyeler takımı dağıtmaya karar verse de dağılan takımın küllerinden Gelecek Vakfı doğuyor! Başrollerde ayrıca: Örümcek Adam, Doktor Doom, Namor ve Inhumans!

433 sayfa, 180 TL.

YERDENİZ

kırkambar

Facebook sayfalarında şöyle yazıyor:

"3 versiyonda çıkacak holmen -genel kitapçı dağıtımı, kuşe-çizgi roman dükkanları ve hard cover-sayılı çizgi roman dükkanları olmak üzere. Henüz fiyat çalışması yapılmadı ancak çok kalın bir kitap ucuz olmayacak bu belli. Orjinal ingilizce versiyonu 550 TL civarında bakalım ne kadar aşağı ineceğiz."

Ancak bu bilgi 17 Şubat tarihini taşıyor. Sonradan bir değişiklik olup olmadığını yakında öğreniriz.

Nightrain

Alıntı yapılan: YERDENİZ - 09 Nisan, 2022, 10:34:07
HC yokmu?

Dün Instagram'daki canlı yayında sadece holmen ve kuşe kağıtlısını gösterdiler. HC hakkında bir şey söylemediler. Söyledilerse de ben kaçırmış olabilirim.

Nightrain

darkwood

Nihayet 2.sayıyı gördük, Hard Cover de gelir yakında. 3. sayıya umarım eli çabuk bir grafiker bulurlar.
Darkwood Sakinleri..

battlehammer

Kuşe varyantın kapağını rahatsız edici ölçüde çirkin buldum. Almak istiyordum oysa.

kırkambar

Umarım kuşede farklı kapak alternatifi vardır. İçeriğiyle ne kadar uyumlu bilemiyorum ama bana da bu kapak kompozisyonuyla, ilgisiz bir çok figür bir araya getirilmiş gibi duran görüntüsüyle itici geldi. Her şeye rağmen alternatifi yoksa alacağız.

Nightrain

Kuşe varyantı bir ben beğendim galiba.