Tenten - Alfa Çizgiroman

Başlatan gizmoo, 02 Haziran, 2018, 00:11:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Referansı bu resim olunca, tüm ciltler yanyana geldiğinde ortaya çıkacak sırt motifinin de hayallerdeki gibi olacağına düşük ihtimal veriyorum :)

Alıntı yapılan: nocardia - 15 Mart, 2020, 23:13:38
Yeni aldığım için şimdi farkına vardım ki 12. sayı diğerlerinden daha büyük, rafta kötü bir görünüm oluyor bu sayede;

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar... KRONİK İTTAPAR!!!
Hayat sana sokak hayvanlarına davrandığın gibi davransın!

Vassago007

Alıntı yapılan: Nightrain - 16 Nisan, 2021, 16:50:43
Baskı hatası olan bir şeyi almam. 2.baskıda düzeltirlerse o zaman alırım.

Böylesine baskı hatası maatbadan kaynaklanır, editörler incelemeden dağıtıma çıkarmışlar, bırakın 2. baskıyı normal şartlarda bu şekilde satışa sunulmuş olmaması gerekir. Yazık etmişler.

gizmoo

Her iki ciltte baskı hataları mevcut.
İkinci ciltte daha fazla hata bulunmakta.
Yazık çok yazık.

Nightrain

Alıntı yapılan: Vassago007 - 16 Nisan, 2021, 23:39:22
Böylesine baskı hatası maatbadan kaynaklanır, editörler incelemeden dağıtıma çıkarmışlar, bırakın 2. baskıyı normal şartlarda bu şekilde satışa sunulmuş olmaması gerekir. Yazık etmişler.

Yazık. Nasıl göz yumuyorlar böyle şeylere, hayret ediyor insan.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

kırkambar

Alfa'nın çalıştığı matbaa kaynaklı bir sorun var gibi duruyor. Ben Heidegger'in iki kitabını, Varlık ve Zaman ve Hegel'in Tinin Fenomenolojisi'ni ciltli olarak almıştım; iç sayfaların üstlerinde belirgin, rahatsız edici kıvrılmalar var. Kaliteli kitaplara yazık oluyor, insan almak istiyor ama bir soru işareti hep var.

nicholaihel

Keşke burada yazılanları görseler de aksiyon alsalar... İnsanım tüm hevesi kaçıyor.

nocardia

Ben de çok ikilemde kaldım, ikinci baskıyı yapacağını düşünmüyorum ki yapsa da onun hatasız çıkacağının garantisi yok. Hard cover olarak kütüphanemde dursun isterim ama bu hatalar çok soğutuyor beni de kitaptan.

labirent

Bizi kitaptan soğutan baskı hatalarını tam anlayamadım kusura bakmayın  Bu hatalar  neler?

afu

gizmoo'nun iç sayfadan verdiği örnek fotolardaki resimlerin üzerindeki beyaz lekeleri görmediniz mi? Kurumuş yoğurt lekeleri gib  :(

labirent

Evet kötüymüş sahiden de. Matbaadaki ilk baskılar kontrol edilip onay verilseydi böyle hatalar olmazdı. İhmalkarlık ve büyük bir fiyasko.

DAMPYR

Yapı Kredi Yayınları

1930   Yapı Kredi Yayınları Tenten'in Maceraları - Tenten Sovyetler'de
1931   Yapı Kredi Yayınları Tenten'in Maceraları - Tenten Kongo'da
1932   Yapı Kredi Yayınları Tenten'in Maceraları - Tenten Amerika'da
1934   Yapı Kredi Yayınları Tenten'in Maceraları - Firavunun Puroları
1936   Yapı Kredi Yayınları Tenten'in Maceraları - Mavi Lotus
1937   Yapı Kredi Yayınları Tenten'in Maceraları - Kırık Kulak
1938   Yapı Kredi Yayınları Tenten'in Maceraları - Kara Ada
1939   Yapı Kredi Yayınları Tenten'in Maceraları - Ottokar'ın Asası
1941   Yapı Kredi Yayınları Tenten'in Maceraları - Altın Kıskaçlı Yengeç
1942   Yapı Kredi Yayınları Tenten'in Maceraları - Esrarengiz Yıldız
1943   Yapı Kredi Yayınları Tenten'in Maceraları - Tekboynuz'un Esrarı
1944   Yapı Kredi Yayınları Tenten'in Maceraları - Kızıl Korsan'ın Hazinesi
1948   Yapı Kredi Yayınları Tenten'in Maceraları - 7 Kristal Küre
1949   Yapı Kredi Yayınları Tenten'in Maceraları - Güneş Mabedi
1951   Yapı Kredi Yayınları Tenten'in Maceraları - Kara Altın Diyarında
1953   Yapı Kredi Yayınları Tenten'in Maceraları - Hedef Ay
1954   Yapı Kredi Yayınları Tenten'in Maceraları - Ay'a Ayak Basıldı
1956   Yapı Kredi Yayınları Tenten'in Maceraları - Turnösol Olayı
1958   Yapı Kredi Yayınları Tenten'in Maceraları - Ambardaki Kömür
1960   Yapı Kredi Yayınları Tenten'in Maceraları - Tenten Tibet'te
1963   Yapı Kredi Yayınları Tenten'in Maceraları - Kastafiore'nin Mücevherleri
1968   Yapı Kredi Yayınları Tenten'in Maceraları - Sidney'e 714 Sefer Sayılı Uçuş
1976   Yapı Kredi Yayınları Tenten'in Maceraları - Tenten ve Pikarolar

Alfa Kitap ,Yapı Kredi Yayınlarının yayınladığı son iki Macerayı yayınlamadı acaba bunlara çıkarttığı ciltlerde yer verecekmi ?

hellion

Bu 23 macera YKY, İnkilap Castermann ve Manolya yayınları tarafından bu sırayla yayınlandı. Alfa da sırası geldikçe yayınlayacak. Neden atlayıp sonra cilde koymak gibi bir saçmalık yapsınlar ki?

KenParker

Bakalım ilerki ciltlerde baskı problemi olacak mı?
Ben bekleyip ona göre hareket edeceğim.

DAMPYR

Alıntı yapılan: hellion - 17 Nisan, 2021, 20:43:47
  Bu 23 macera YKY, İnkilap Castermann ve Manolya yayınları tarafından bu sırayla yayınlandı. Alfa da sırası geldikçe yayınlayacak. Neden atlayıp sonra cilde koymak gibi bir saçmalık yapsınlar ki?

Normal Sayılar bitmeden Ciltlere Geçtilerde ben ondan sormuştum. Bu arada baskı hatası insanı gerçekten zevkle okumaktan soğutuyo bari 2. Baskı yapıp hatalarını düzeltseler.

hellion

Alıntı yapılan: DAMPYR - 17 Nisan, 2021, 22:00:49
Normal Sayılar bitmeden Ciltlere Geçtilerde ben ondan sormuştum.Bu arada baskı hatası insanı gerçekten zevkle okumaktan soğutuyo bari 2. Baskı yapıp hatalarını düzeltseler.

Ciltleri biraz erken başlatmışlar ama sayılar da bitmek üzere. Alfa sanırım Asteriks yayınına hazırlanıyor. Tenten'i bir anca bitirmek istiyorlar diye düşünüyorum. Acaba Spirou falan gibi başka bir şeylere de el atarlar mı? 2. baskı olur mu ondan pek emin değilim. Böyle hata var diye satışlar düşük olursa ilk baskılar bile bitmeyebilir.