Tutankhamun (2016)

Başlatan doktor1881, 08 Kasım, 2016, 11:48:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

doktor1881

İngiliz yazar ve senarist Guy Burt tarafından oluşturulan ve senaryosu kaleme alınan 'Tutankhamun' ITV kanalının macera ve drama türündeki mini dizilerinden biridirYazarın önceki çalışmaları arasında Beowulf: Return to the Shieldlands, Jekyll & Hyde, Kingdom ve Murder in Mind gibi diziler bulunmaktadır. Toplam dört bölümden oluşan mini serisinin tüm bölümlerini Birleşik Krallıklı film yönetmeni Peter Webber (Hannibal Rising/Hannibal Doğuyor, Girl with a Pearl Earring/İnci Küpeli Kız) çekmiştir. Yapımcılığını Simon Lewis'in üstlendiği dizinin üretimi ITV Studios tarafından yapılmakta, Francis Hopkinson ve Catherine Oldfield yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir. 180 dakikadan oluşan dizi 16 Ekim-6 Kasım 2016 tarihleri arasında ITV'de yayınlanmıştır.
Oyuncu kadrosunda rol alan isimler, The White Queen dizisinde "IV Edward" olarak bilinen İngiliz oyuncu ve model Max Irons, Jurassic Park filmlerindeki "Dr. Alan Grant" rolü ile bilinen İrlanda asıllı sinema oyuncusu Sam Neill (Peaky Blinders, Alcatraz), Amy Wren (The Last Kingdom, Silk), Catherine Steadman (Downton Abbey, The Tudors), Fransız aktör Nicolas Beaucaire, Jonathan Aris (The Night Manager, Sherlock, Humans), Rupert Vansittart (Game of Thrones), Leon Clingman, Stefan Erasmus ve Susan Danford olarak sıralanmaktadır.
1905 yılında geçen hikaye, henüz yirmili yaşlarında olan İngiliz arkeolog Howard Carter'i (Max Irons) merkezine alır. Carter beş parasız bir haldeyken Mısır'ın en genç Firavun'u Tutankhamun'un mezarını keşfeder ve dünyaca ünlü bir arkeolog haline gelir. Sam Neill dizide Carters'in kazılarını finanse eden ve macera arayan "Lord Carnarvon" karakterini canlandırmaktadır

https://youtu.be/nxDuilcHtVk

hennessy

itv güzel diziler yapıyor. Poirot bunların en güzeli.

Fena değil bazı yerlerde durağan olsa da ilginç konusu ile izlenir ilk 3 bölümü izledim.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

doktor1881

Bölüm:1 Mısır tarihi çok hoşuma gidiyor.Bir ara Ramses serisini bir solukta okuyup çok beğenmiştim.
Diziyi sitelerde görünce eski dizimi diye araştırıp,izlemeye karar verdim

İlk bölüm azimli arkeolog Carter'ın etrafında dönmektedir.Carter Kırallar vadesinde hayatının buluşunu yapmaya çalışırken savaşın ayak sesleri duyulmaktadır

Bölüm Notu:8/10

doktor1881

Bölüm:2 Dünya savaşı sona ererken,bu sefer günümüzde bile huzur bulmayan Mısır'da iç isyanlar meydana gelmeye başlar
Carter meslek aşkıyla yanarken,kadınlarda ona yanmaktadır
Filmde anlatılanlar ve isimler birebir gerçektir.Ayrıca bir dipnot vereyim.Carter'in cenazesine bir tek Evelyn katılmıştır
ıtv kanalında yayınlanan dizinin görsel yönü zayıf olmakla beraber senaryonun sağlamlığı dikkat çekmekte
İzlerken memnun kalıyorsunuz

doktor1881

Bölüm:3 Hedefine ulaşmak insanı mutlu eder mi.Sorun hiç bir zaman bitmez
İzlenebilir güzel dizi arayan arkadaşlara tavsiye edilir.Kısa sürede 4 bölümü bitirebilirsiniz

doktor1881

Bölüm:4 ''Bu Dünya hiç adil değil '' ana teması ile geçen bölü yakın diziler)mle dizi final yaptı.
Carter'in yaşamına  bir göz attık.Bu tarz diziler (Biyografi ve ona yakın diziler) çok hoşuma gidiyor

Bölüm:8/10