The Lost Room

Başlatan doktor1881, 05 Aralık, 2014, 17:03:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

doktor1881

The Lost Room , ABD'de Sci Fi Channel'da yayınlanmış olan bir bilim-kurgu mini dizisi. Dizi bir oda ve bu odadaki olağandışı güçlere sahip günlük objeler etrafında geçmektedir. Baş kahraman Joe Miller, odada kaybolan kızı Anna'yı kurtarmak için bu objeleri araştırmaktadır. 1960'larda Route 66'da tipik bir motel iken bir yıl sonra "olay" adı verilen durum sonucu gerçek zaman ve uzayın dışında bir kayıp oda belirmiştir.

Sci-Fi Channel'ın oldukça ses getiren 2006 yapımı bu 6 bölümlük mini dizisi IMDb'de 8.2 puan almıştır ve Lost Room bugüne kadar Sci-Fi Channel'ın hazırladığı en iyi dizilerden biri olarak gösterilmektedir
Dizi, bir dükkanda oldukça gerilimli bir takas sahnesiyle başlıyor. Takas edilen şeyler ise bir anahtar ve buna karşlık tam tamına 2 Milyon dolar. :) İşte burada başarılı ve hırslı bir dedektif olan Joe Miller (Peter Krause) ve ortağı Karl Kreutzfeld'ın (Chris Bauer) başına büyük ve tehlikeli işler açacak olan meşhur gizemli anahtar ortaya çıkıyor. Bu anahtar zor da olsa J. Miller eline geçiyor. Miller bu sırrı sadece kendisinin bildiğini zannetmekte fakat ufak kızı Anna (Elle Fanning) anahtarı bir şekilde bulup, bir odayı açıyor. Ve sonrasında J. Miller'ın canı gibi sevdiği kızı ortadan kayboluyor. Bu olaydan sonra J. Miller ve ortağının başına bir takım olaylar geliyor ve Miller kızını bulmak için bu anahtarın gizemini çözmeye çalışıyor. Fakat bu anahtar ile sadece problemi olan sadece Miller değil! Anahtarın peşinde başkaları da var: Jennifer Bloom (Julianna Margulies), Howard "The Weasel" Montague (Roger Bart) ve Karl Kreutzfeld (Kevin Pollak). Bolca merak unsuru barındıran ve seyrederken "Bu da nerden çıktı" lafını sıkça tekrar ettireceği aşikâr olan "The Lost Room" bu ana konu üzerinde şekillenmekte. Dizide bunlara ek olarak dinsel unsurlar da dikkatinizi çekecek. Birtakım doğaüstü ve garip olaylara şahit olacaksınız.

emre ozdamarlar

Zamaninda izlemis ve cok begenmistim. Orjinal bir hikayesi vardi ve yanlis hatirlamiyorsam daha uzun bir dizi olarak planlanmis bastan. Daha sonra mini dizi olarak cekilmis.

doktor1881

An itibarı ile diziyi bitirdim Soluksuz izlenen bir gizem dizisiydi Sanki devamı çekilecekmiş gibi uçu açık noktalar bırakılmış Ama devamı gelmemiş 8/10 Diziyi beğenmeme rağmen final yarım kalmış gibi Bu arada resimleri yükleyen forum yöneticisine teşekkürler Ben resim yüklemesini bilmediğinden düz yazı yazmıştım Bu gün son notu yazmaya girdiğimde gördüm ellerinize sağlık