Julia - Mylos Kitap

Başlatan Nemo, 28 Nisan, 2021, 12:39:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Zeljko

Mübalağa etmeden söylemek isterim ki bu sayıyı yıllardır bekliyorum darısı beklediğimiz diğer guzel şeylerin başına olsun
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

DAMPYR

Alıntı yapılan: Zeljko - 28 Kasım, 2023, 15:59:53Mübalağa etmeden söylemek isterim ki bu sayıyı yıllardır bekliyorum darısı beklediğimiz diğer guzel şeylerin başına olsun
Bu sayı Mylostan son Julia sayısı olacak gibi forumda daha önce 10 sayı daha Julia telifi alındığı söylenmişti oda bu sayıyla bitti bakalım diğer sayılarında telifi alınacakmı yılbaşında belli olur...

Rossi

Devam ediyoruz :)

Zeljko

Oy oy oy hikaye dehşet başladi  :o

YzbVolkan

Çok iyi maceraydı.
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

Tuco Ramirez

Alıntı yapılan: Rossi - 28 Kasım, 2023, 16:26:10Devam ediyoruz :)

Sanırım son sayı çıkalı 6 aya yaklaştı. Julia'dan bir haber yok mu?

YzbVolkan

Yok dostum. Mylos yaşıyor mu o bile belli değil.

Zeljko

hanac

Julia 87 İdam Cezası

Bu macerada ABD hukuk sistemindeki yanlışlar ve ölüm cezası tartışılıyor.

Julia, yıllardır görmediği okul arkadaşı Margaid Sullivan'a yardım etmek için Virginia'ya gider. Margaid, kiliseye katılmış ve Rahibe Angela adını almıştır. Bir hapishanede ölüm cezasını bekleyen mahkûmlara yardımcı olmaya çalışmaktadır. Aynı zamanda idam cezasına karşı olan gönüllülerden oluşan aktivist bir grubun üyesidir.
Linda Evans adlı 21 yaşında bir genç kız, 17 yaşında işlediği bir cinayetten dolayı 48 saat içinde infaz edilecektir. Dört yıl önce, yeterli somut kanıtlar olmamasına rağmen babasını öldürmekten suçlu bulunmuştur.

Vali, seçmenlerine hoş görünmek için ölüm cezasını ertelememiştir. Julia ve Rahibe Angela onu kurtarmak için görgü tanıklarıyla tekrar görüşmeye başlar. Bu arada Linda Evans, dehşet içinde ölümü beklemektedir. Zamana ve ölüme karşı olan bu savaşı kim kazanacaktır!

Yayın Tarihi: Temmuz 2023
Sayfa Sayısı: 132
Fiyat: 130 ₺

YzbVolkan

Biraz ağır tempolu ama güzel maceraydı.

caretta

Yaşlanıyorum galiba. Bir türlü kafamı toplayıp okuyamadım. Okumadan kitaplığa kaldırdım.

Zeljko

YzbVolkan

128 sayfalı kâğıt kalitesi ve edisyonu İtalya ile aynı olan Julia 130 lira , gazete kâğıdına basılmış , 112 sayfa olan, yazı fontu vb kötü Tex 125 lira.
Bu güne kadar Lal i periodik yayını aksatmaması ve uygun fiyatı nedeniyle hep destekledim. Ama fiyatlara bu düşük kaliteye göre çok zam yaptılar.

Mylos keşke periyodik basabilseydi Texi . Batuhan beyin editör yazıları, kâğıt ve baskı kalitesiyle en iyi Teksti. Mylostan ricam Julia yı daha sık basması. Artık Tex de yok.

xmenac

Benim bakış açım farklı... İstediğiniz edisyonda ve daha uygun bir fiyatta yayınlanan Tex, yayınevini ticari anlamda memnun etmemiş olsa gerek ki bu seriye devam edilmedi. Dolayısıyla yeni yayınevi de hangi koşullarda bu seriyi daha uzun süre sürdürebileceğini göz önünde bulundurup bu tercihleri yapmış olsa gerek.

Hem yayın devam etsin hem de fiyat daha uygun olsun noktası, günümüzde fumetti için ne kadar mümkün emin değilim. Deluxe edisyonlu fumetti olsun denirse de durum ne kadar mümkün yine emin değilim zira "Deadwood Dick" limitli şekilde yayınlanalı iki sene geçmiş olmasına rağmen halen tükenmedi...

Benim merak ettiğim, Tex, Julia'ya kıyasla daha az mı talep gördü acaba.

Animvader

Muhtemelen Julia'nın telifi Tex'e göre daha düşüktür, bunun da etkisi olabilir.