Sisyphus:The Myth (2021, 16 Bölüm)

Başlatan doktor1881, 03 Mayıs, 2021, 18:58:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

doktor1881

Hanac arkadaşım senin için yeni bir kore dizisi

17 Şubat 2021′de yayınlanmaya başlayan 2021 yapımı Güney Kore yapımı dizidir. Dram, aksiyon, gizem ve fantezi türünde yer alan dizi, 8 Nisan 2021'de yayınlanan bölümü ile yayın maratonunu tamamladı. JTBC tarafından yayınlanan dizi, 16 bölümden oluşuyor

Dizinin konusu, dahi bir mühendis (Cho Seung-Woo) ve onu kurtarmak için gelecekten gelen Kang Seo-Hae'nin (Park Shin-Hye) etrafında dönmektedir. Quantum and Time' adlı bir şirketin kurucu ortağı ve dahi bir mühendis olan Han Tae-Sool karakterini canlandırmaktadır. Kodlama konusunda oldukça yetenekli birisidir. Onun çabaları sayesinde 'Quantum and Time' dünya çapında bir işletme haline gelmiştir. Bu yüzden Kore mühendisliği dünyasında, ulusal bir kahraman ve bir mucize olarak anılmaya başlanmıştır. Ancak gerçekte işler göründüğü gibi değildir. 10 yıl önce, abisinin (Heo Joon-Seok) ölümünden sonra garip davranışları nedeni ile şirketin hisse senetleri oldukça dalgalanmıştır. Sonra ilerleyen zamanlarda, abisinin ölümü hakkında öğrendiği inanılmaz bir gerçek ile tehlikeli bir yolculuğa çıkar. elit bir savaşçı olan Kang Seo-Hae, Oldukça iri adamları çıplak elle alt edebilecek kadar dövüş sanatlarında usta, iyi bir keskin nişancı ve kendi patlayıcılarını hazırlayabilen birisidir. Gangsterlerin ve askeri kliklerin hakim olduğu bir dünyada bu becerileri sayesinde hayatta kalabilmiştir.Dünyayı kurtarabilmek için Han Tae-Sool'u (Cho Seung-Woo) korumaya karar verir

https://youtu.be/734PeGfxICM

doktor1881

Bölüm:1 Güzel,değişik bir Kore dizisi Forumdaki arkadaşların beğeneceğine eminim (Bilhassa Hanac,Bülent,Behzat kesinlikle göz atın)
Yalnızca bölümün başındaki 5-6 dk lık çok rezalet bir tren istasyonu sahnesi var ona takılmayın Senaryo çok güzel Amerikan dizileri ile yarışır
Kuantum fiziği üzerine kurulu bölümler insanı içine çekecek gibi

Bölüm Notu:9/10

doktor1881

Bölüm:2 Hikayesi ile sizi içine çeken dizide bir devlet kuruluşu olan Göçmen Kontrol Bürosu  şimdilik nereden geldiğini çözemediğim (Gelecekten mi parelel evrenden mi) insanları avlarlar Dahi adamımız Han ise abisinin ölmediğini yaşadığını anlayınca ve olayların merkezinde onun olduğunu anlayınca araştırmaya başlar

Bölüm Notu:9/10

hanac

Alıntı yapılan: doktor1881 - 03 Mayıs, 2021, 18:58:08
Dizinin konusu, dahi bir mühendis (Cho Seung-Woo) ve onu kurtarmak için gelecekten gelen Kang Seo-Hae'nin (Park Shin-Hye) etrafında dönmektedir.

Park Shin-Hye Memories of the Alhambra'da da oynuyordu. Ayrıca Netflix Zombie filmi Alive'da da.

doktor1881

Alıntı yapılan: hanac - 04 Mayıs, 2021, 11:02:42
Park Shin-Hye Memories of the Alhambra'da da oynuyordu. Ayrıca Netflix Zombie filmi Alive'da da.
ben hiç farketmedim seyrettiğimde Zaten bana göre bütün kore kızları birbirine benziyor çoğunda bir fark göremiyorum

hanac

Alıntı yapılan: doktor1881 - 04 Mayıs, 2021, 13:08:11
ben hiç farketmedim seyrettiğimde Zaten bana göre bütün kore kızları birbirine benziyor çoğunda bir fark göremiyorum

Ben ayırt etmeye başladım.  :)

doktor1881

Bölüm:3 Dizi soluksuz sürüyor Ama ne yazık ki Polisli takip sahneleri ilkokul müsameresi şeklinde Şimdi de aracılar otaya çıktı Göçmen Kontrol Bürosu ile rekabet içindeler Şirkette ise bir ayak kaydırma operasyonu başladı

Bölüm Notu.9/10

yidar

Erol abi dizi senin paylaşımın üzerine radarima girdi ilk 8 bölüm bitti.Tempo artarak devam ediyor .Çok güzel bir dizi olmuş

yidar

Dizi bitti .Her bölüm sonraki bölümü merak ettirerek bitiriyor acaba neler olacak diye.Ama final bölümü beni tatmin etmedi.Yinede güzel bir dizi olmuş .

hanac

Bu diziyi izlemekten vazgeçtim, imdb'ye göre bölümler ilerledikçe notlar inanılmaz düşmeye başlıyor.

https://www.imdb.com/title/tt13715448/episodes?ref_=tt_ov_epl