Cloud Atlas

Başlatan emre ozdamarlar, 05 Ocak, 2013, 14:39:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre ozdamarlar

2004 tarihli, İngiliz yazar David Mitchell'in romanindan uyarlama olan bu filmi dun izledim ve begendim.

Matrix'in yönetmenleri Wachowski kardesler guzel bir is cikarmis. Film bir sekilde birbiriyle paralel veya baglantili farkli zaman dilimlerinde gecen 5-6 hikayeden olusuyor, surekli farkli bir hikayeden kesitler gorerek ilerliyoruz, filmin icine girmek biraz zaman aliyor ama ardindan da seyrine doyum olmuyor.

Film vermek istedigi mesaj itibariyle de V for Vendetta sevenlerini memnun edecektir.

3 saatlik filmin neredeyse 6 dakikalik bir fragmani:
http://www.youtube.com/watch?v=hWnAqFyaQ5s

hennessy

http://www.imdb.com/title/tt1371111/

1850'de Pasifik Okyanusu'nu geçmekte olan isteksiz bir gezgin, iki savaş arasında kalan Belçika'da yaşayan,  istikrarsız bir geçim kaynağı olan bir besteci, Vali Reagan'ın yönettiği California'da yaşayan yüce gönüllü bir gazeteci, yeraltı dünyasındaki alacaklılarından kaçan işe yaramaz bir yayıncı, ölüm hücresinde genetik olarak değiştirilmiş bir servis elemanı ve bilim ile medeniyetin çöküşüne tanık olan ve Pasifik Okyanusu'ndaki adaların birinde yaşayan Zachry. Cloud Atlas'ın anlatıcıları tarih koridorunda birbirlerinin sesinin yankısını duyuyorlar ve kaderleri bir şekilde mutlaka değişiyor.David Mitchell büyüleyici üçüncü romanında insanoğlunun tehlikeli güç arzusuna dair düşünme fırsatı sunmak adına dil, tür ve zaman sınırlarını tamamen kaldırıyor.

Düzeni eleştiren ilginç bir film.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

poe

filmi izledikten sonra facebook'a şunu yazmıştım...

Alıntı YapBulut Atlası'nı seyreden komplocular önce filmde anafikir arayacaklar sonrada Wachowskiler'in Matrix'i gibi yerden yere vuracaklar.
kardeş gözlerini kapat ve şunu düşün. Bu hayatta tek bir anafikir var: SEVGİ... filmlerinizi ardniyetsiz ve sevgi ile seyredin...

pukay

takibi zor bir film zaten uyarlamaya cesaret etmelerinden dolayı izledim, sevdim mi derseniz pek değil ama izlettiriyor kendini
ama cidden takibi zor ve kaçırırsanız toparlayamıyorsunuz.

BAHADIR

Ben bir 15 dakika izledim sonra kapattım...Dosyayı birkaç gün sakladım tekrar izleyebilirim diye hiç hevesli olmadığımı görünce sildim...

Bir daha dönüş yaparmıyım..Yıllar sonra... Kült olursa (ki olacak gibi duruyor)  belki...

HacıGeraltEmmi

Ben hayli beğendim, Halle Berry etkisiyle olsa gerek ;D
Şaka bir yana ilginç bir film bence.
Halle Berry...
İzlenebilir bir film...
Neyse kafam karışık sanırım. ;D