CENTURION

Başlatan Zen, 16 Temmuz, 2010, 09:21:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Zen

Yönetmenligini ve senaryosunu Neil Marshall (Doomsday'inde yönetmeni ayni zamanda) üstlendigi "Centurion" M.S. 117 yilinda Romalilarin Ingiltere'yi isgali sirasinda geçecek olan film Quintus Dias adinda bir adamin öyküsünü anlatiyor. General Virilus'un efsanevi 9. Lejyonuna katilan bu genç adam, Pict irkini ve liderleri Gorlacon'i yeryüzünden silmek için ordusuyla birlikte kuzeye dogru gitmeye baslayacak (söyleyenlerin yalancisiyim .

Film adi : Centurion
Yönetmen : Neil Marshall (Doomsday, Dog Soldiers)
Senaryo : Neil Marshall
Tür : Aksiyon / Macera / Dram
Oyuncular : Michael Fassbender (Quintus Dias) , Dominic West (Virilus) , Olga Kurylenko (Etain) , Noel Clarke (Macros) , David Morrissey (Bothos) , JJ Feild (Thax)

http://trailers.apple.com/trailers/independent/centurion/
-Neden herşeyin siyah senin?
- Çünkü siyahın üzerinde kırmızı çok güzel duruyor. Bunun, hangimizin kanı yüzünden olduğu hiç önemli değil...

V

Neil Marshall'in filmi bir savas filmi degil öncelikle.Ancak aksiyonu ve çatisma sahneleri bol bir yol ve intikam öyküsü

oldugunu  kolaylikla söyleyebiliriz.Meshur kayip 9.lejyonun akibetine iliskin dramatik yorumunu,kisisel bir intikam öyküsü

temeline oturtan yönetmen sıkılmadan izleyebilecegimiz,çok şey vadetmeyen vasat bir film yapmis.Filmde göze batan,

rahatsizlik veren seylerin olmamasi,yavan senaryonun yarattigi zafiyeti arttirmamis.En azindan çok sey söylemeye çalisip,

pek bir sey söyleyemeyen Ridley Scott'un Gladyatör'ünden daha gerçekçi duruyor bu haliyle film...

"İstemem,eksik olsun.."

Zen

Ama bir roma lejyonu nasıl katledilir sorusuna güzel cevap veriyor film ;D
-Neden herşeyin siyah senin?
- Çünkü siyahın üzerinde kırmızı çok güzel duruyor. Bunun, hangimizin kanı yüzünden olduğu hiç önemli değil...

hanac

İzledim ama pek beğenmedim, vasattı.

Roma dönemine ait daha iyi bir lejyoner filmi için bkz.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,2162.0.html

sefik

Alıntı yapılan: Zen - 16 Temmuz, 2010, 09:21:05
Yönetmenligini ve senaryosunu Neil Marshall (Doomsday'inde yönetmeni ayni zamanda) üstlendigi "Centurion" M.S. 117 yilinda Romalilarin Ingiltere'yi isgali sirasinda geçecek olan film Quintus Dias adinda bir adamin öyküsünü anlatiyor. General Virilus'un efsanevi 9. Lejyonuna katilan bu genç adam, Pict irkini ve liderleri Gorlacon'i yeryüzünden silmek için ordusuyla birlikte kuzeye dogru gitmeye baslayacak (söyleyenlerin yalancisiyim .

Film adi : Centurion
Yönetmen : Neil Marshall (Doomsday, Dog Soldiers)
Senaryo : Neil Marshall
Tür : Aksiyon / Macera / Dram
Oyuncular : Michael Fassbender (Quintus Dias) , Dominic West (Virilus) , Olga Kurylenko (Etain) , Noel Clarke (Macros) , David Morrissey (Bothos) , JJ Feild (Thax)

http://trailers.apple.com/trailers/independent/centurion/
Neil Marshall doomsday ve bu filmle degil ama Dog Soldiers ve ozellikle The Descent ile kalbimde yer etmis bir yonetmendir.Daha iyi islerini bekliyorum bir umutla

Peyami

Alıntı YapNeil Marshall doomsday ve bu filmle degil ama Dog Soldiers ve ozellikle The Descent ile kalbimde yer etmis bir yonetmendir.Daha iyi islerini bekliyorum bir umutla

Centurion vasat bir macera filmi, seyretseniz de olur seyretmeseniz de, ama Sefik'in söylediği iki Neil Marshall filmi sağlam işler. Özellikle "The "Descent" benim için şaheser mertebesindedir. Başka bir yönetmenle ikincisi de çekildi ama vasattan öteye geçemedi.