Teks Aylık Seri - Çizgi Düşler

Başlatan caretta, 17 Haziran, 2014, 17:18:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

haziran00

Çıktı abi çıktı LAL den önce davrandı çıkardı İlker her ne kadar Facebookta yanlış kapak paylaşsa da her ne kadar taşınıyoruz biraz sabır deyip bizi oyalasa da !!! çıkardı İlker

Mrtekin

They drew first blood...

caretta

Yahu arkadaşlar nedir bu Teks konusundaki durgunluk?Hadi ben Kıbrıstayım.Siparişi yeni verdim 10 günde ancak elime varırlar.Yok mu okuyan yargıç
Roy Bean'i?El Supremo'yu?Bravo Çizgi Düşler'e.Teks'in üzerine öyle bir ölü toprağı serdiniz ki adeta forumdan dışlandı.Mrtekin,NIC,Hennessy alooo.

Mrtekin

They drew first blood...

caretta

Çizgi Düşler'in 16.kitabı "Yargıç Bean'in Sırrı"adıyla piyasaya verildi.Yargıç Roy Bean ile kahramanlarımızın ilk karşılaşmalarını daha önce anlatmıştım.
Boselli Vahşi Batı'nın bu ilginç figürünü ilginç bir maceraya konu etmiş.Pasquale Frisenda da güzel çizimleri ile macerayı çekici kılmış.Ayrıntı vererek
"spoiler"e toslamayayım.Teks meraklıları alıp okuyacaklardırlar.185.sayfada Teks yargıcın tutuklu olduğu kulübeye girerken Meksikalı çete reisi
Morientes'e yanlışlıkla kadim dostu Montales diye hitap ediyor.Köstebek Bey'in de dikkatini çekmiştir.1903'de ölen Roy Bean'in mezarını platonik
bir aşkla sevdiği ve yüzünü hiç görmediği Lily Langtry ziyaret eder.Mezarın başında iki dostumuz Teks ve Karson ünlü divayı karşılarlar!

sd

caretta

"Ekim ayı ortalarından önce bu seriden yeni sayı çıkmaz"diyorum.Doğru diyorum değil mi?

Mrtekin

16.cilt olan; Boselli/Friseda elinden çıkma "Roy Bean'in Sırrı", bir Teksseverin arayacağı herşeye sahip, kalburüstü bir macera.

Meraklısı için refere edilen orijinal Roy Bean macerası; Altın Klasik Teks'in 30 nolu cildine tekabül etmekte.

Orhan Berent Abi'nin Tombstone&Star Trek tanıtımı ise müthiş.

Şiddetle tavsiye.
They drew first blood...

Mrtekin

17. Cilt olan Boselli/Dotti'den çıkma, "El Supremo"'da; klasik ciltlerde örneğini gördüğümüz, epik bir macera başlıyor. Dotti'nin çizgilerine çok hayran olmasam da, senaryo fena değil.

Teks ve Carson, bu kez ABD ordusunun en elite keskin nişancıları ile baş edebilecekler mi?

El Supremo adlı Napolyon çakması villain'in planları engellenebilecek mi?

Bondseverlere nazire, adadaki son hesaplaşma?

Devamı da 18. Ciltte...
They drew first blood...

seastar1000

caretta

17.cilt çoktan çıktı.Sabırsızlıkla 18.sayıyı bekliyoruz!

köstebek

18. sayıyı ben de henüz göremedim, ama KS 15'i bitirdim: Morisco Bey bütün bilgisini konuşturuyor, lakin maceranın sonu bir türlü gelmiyor...

seastar1000

Macera bitmediği için okumadan kenara atmisim sonrada unutmusum

caretta

Çizgi Düşler'in en düzenli yayınlamaya çalıştığı seri Aylık ve Klasik Teks.Bu serilerde bile öngörülen yayın periyodundan gerideyiz.Bu seride en son 17.
cilt çıktı.Bu ciltte de 637-38 sayılar var.Eylül 2015'de İtalya'da aylık 659.sayı yayınlandı.Bu seriden 20 sayı gerideyiz.Ayda 2 adetten 10 ayda 658'e
ulaşırız(mıyız acaba?)Bilmiyorum.Gönlüm ulaşmamız yönünde.Çizgi Düşler acaba bu hedefi tutturmayı düşünüyor mu?Pek satışlardan,tirajdan söz
edilmiyor.Önümüzdeki kasım ayındaki Kitap Fuarında umarım satışları artar.Toplu olarak,indirimli almak isteyen okurlar epey stok eritirlerse belki
bu dediklerim gerçekleşir.Kolaylıklar dileyeyim ve bekleyelim.Ha şu Serpieri'nin ilginç sayısı da belki araya sıkıştırılır.
       Ne yapayım benim de huyum böyle.Dervişin fikri ve zikri gibi benimki de her daim Teks üzerine.

sultanhisar

??? tekslerden haber yok mu daha...