The Knick

Başlatan emre ozdamarlar, 02 Mart, 2015, 18:11:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

doktor1881

BÖLÜM:5 Müdür Barrow paranın gelebileceği her yerde.X ışınlarının piyasaya yeni yeni çıkmaya başladığı yıllar.Dr Algernon gerçek hastanede ilk ameliyatına katılırken,kömürlükte 2. inguinal herni ameliyatını yeni dikiş iplikleri ile yüzünün akıyla yapıyor (Ne ironi yaptım ::) ::)

Dr Algernon'un unuttuğu ''Mum dibine ışık vermez''
2. plesanta previa vakası yine anne ve çocuk ölümüyle sonuçlanıyor
Dr Gallingar'ın kızı Lilian menenjite yakalanıyor

doktor1881

BÖLÜM:6 Everett küçük kızını menejitden kaybediyor. Müdür Barrow bildiğiniz gibi,para peşinde.

Dr.Thackery plesanta previa ameliyatları için araştırmalar yaparken,ilaç endüstrisinin milyon dolarlık teklifine onurlu bir şekilde karşı koyuyor.Bir doktor olarak karşısında saygıyla eğiliyorum.Plesanta Pravia ameliyatında icatları olarak kullanılan mesane sondası ile anne ve bebek kurtarılıyor.

Dr. Bertie ile Hemşire Elkins biraz daha yakınlaşıyorlar

Dr.Thackery Dr. Edwards'ın bodrumdaki kaçak kliniğini buluyor,önce köpürüyor ama sonra yeni buluş ve teknikleri görünce yumuşuyor.Sonrasında hakettiği terfiyi verip yanına yardımcı olarak alıyor

emre ozdamarlar

Biraz önce 10. bölumu ve ilk sezonu bitirdim.

Son bölumde kan gruplarini anlamaya calisiyorlar. Insanlarin farkli kan gruplari oldugu henuz bilinmiyor, kan nakli sirasinda hastalar öluyor. Adamimiz Thackery de bu gizemi cözmeye calisiyor.

Kan gruplarinin bilinmedigi bir dunyayi hayal etmek su an zor olsa da The Knick bu hikayeyi de guzel bir sekilde anlatiyor ve bir kez daha doktorlara ve bilime saygi duydurtuyor.

doktor1881

BÖLÜM:7 Temponun en düşük olduğu bölümdü Ayrıca diğer bölümlerden 10-12 dk kısaydı Notum:6/10

Bölüm Thackery'in  Trakeostomisi ile başladı ve iki doktorun sevdiği kadınlarla birlikte olmasıyla bitti (bence imkansız aşk)

Bölüme damgasını vuran ise Beyaz holiganizmin siyahları ve şehri dağıtmasıdır

doktor1881

BÖLÜM:8 Her iki aşkda doludizgin gidiyor.Bu bölüme klasik doktorlar arası çekememezlik damgasını vurdu.Bölüm sonunda bir sürpriz var ama ben de anlamadım ;D ;D

doktor1881

BÖLÜM:9  Dr Thackery kokain noksanlığı sendromu ile uğraşıyor

Bu bölüm kaybedenleri Dr Thackery,Dr Everett'in eşi,Hemşre Elkins,Cornelia

Bölüm Notu:7/10

doktor1881

Pazar gününün 4.dizisi finalini uzunca süre beklettiğim The Knick dizisi oldu.
Bu güzel diziden haberdar ettiği için Emre beye teşekkürler.
Çok hoş bir diziydi Dizi notu:9/10.
Ancak sağlık sektörü hariç insanlar için aynı zevki verir mi bilmem

Bölüm:10 Cornelia'nın evlenmesi Dr.Algernon'u harap ediyor
Dr.Thackery'in kan naklinde küçük çocuğu kaybetmesi onuda harap ediyor
Dr.Everett eşinin psikiyatri servisindeki halini görünce harap oluyor
Dr Bertie hemşire Elkins'i kaptırdığını anlayınca harap oluyor
Cornelia çocuğunu aldırınca harap oluyor
Müdür Barrow tam kurtuldum derken defter Çinlinin elinde çıkınca harap oluyor ;D ;D ;D ;D

Bu kadar harap olan insanın yanısıra kan gruplarında büyük ilerleme kaydedildi.
2.Sezonu dörtgözle bekliyorum

hanac

Alıntı yapılan: doktor1881 - 29 Mart, 2015, 19:16:01
Ancak sağlık sektörü hariç insanlar için aynı zevki verir mi bilmem

Forumda Tommikse adıyla faaliyet gösteren Sn. Semerci de bu diziye bayılmış.

Ki kendisi Ziraatçi özellikle Çapa üzerine uzmanlaşmış biri.  :)