Şu anda hangi çizgi romanları okuyorsunuz?

Başlatan hanac, 01 Kasım, 2009, 18:36:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kedidiro

tardi "1914-1918 siperlerdeydik" ntv yayınları... tam sevdiğim tarz, insana dair yakıcı öyküler. fon 1. dünya savaşı... haydi versus bir an önce çıkar şu nestor burma maceralarını da usta tardi'yle doya doya hasret giderelim

DAMPYR

Delta resmi

[IMG]http://img710.imageshack.us/img710/41/24122011120.jpg[/img]
[/quote]

bu kitabı alıp okuyan kimse yokmu?biraz bilgi istiyorum nasıl akim yada tarzan gibimi yoksa dahamı kötü?..... :D

hanac

Alıntı yapılan: Kızılmaske - 26 Aralık, 2011, 18:47:07
bu kitabı alıp okuyan kimse yokmu?biraz bilgi istiyorum nasıl akim yada tarzan gibimi yoksa dahamı kötü?..... :D

Evet Güneş, konuyu açan sendin.

Biraz bilgi lütfen, nasıl buldun ?

tommikser

Hemen yazayım abi. Evet okudum ama okumasaydım bişey olur muydu ?Okurken delirme aşamasına gelmezdim.
5 üzerinden 2'yi ancak alır. Ormanda beyaz ve perma saçlı bir tarzan bozmasının eşsiz olmayan maceralarını merak ediyorsanız kaçırmayın derim. Elinizde okuyacak bişey kalmadıysa da olabilir. Tercih sizlerin.

Ben bu aralar ne okuyorum derseniz, Sincity 1-2 bitti şu anda 3.ciltteyim.Şuna emin oldun film ne kadar mükemmel olsa da çizgi romanına teğet bile geçemez. Frank Miller mükemmel bir iç içe girmiş kurgu yaratmış.

E-dergimizin 2.sayısında detaylı bir yazı sizleri bekliyor ona göre.

Sincity hakkında bilgisi olan arkadaşlara sormak istediğim şeyler var. İlk olarak arkabahçe bizde 7 cilt çıkarmış sanırım.
7. ciltte kitap bitiyor mu ? Arkabahçe'nin baskıları beyaz kağıtta iken bendeki 2. cilt saman acaba en eski baskısına sahip olduğumdan mı ? Beyaz kağıda baskısı da var mı?

DAMPYR

Alıntı yapılan: gunessemerci - 27 Aralık, 2011, 08:53:34
Hemen yazayım abi. Evet okudum ama okumasaydım bişey olur muydu ?Okurken delirme aşamasına gelmezdim.
5 üzerinden 2'yi ancak alır. Ormanda beyaz ve perma saçlı bir tarzan bozmasının eşsiz olmayan maceralarını merak ediyorsanız kaçırmayın derim. Elinizde okuyacak bişey kalmadıysa da olabilir. Tercih sizlerin.

Ben bu aralar ne okuyorum derseniz, Sincity 1-2 bitti şu anda 3.ciltteyim.Şuna emin oldun film ne kadar mükemmel olsa da çizgi romanına teğet bile geçemez. Frank Miller mükemmel bir iç içe girmiş kurgu yaratmış.

E-dergimizin 2.sayısında detaylı bir yazı sizleri bekliyor ona göre.

Sincity hakkında bilgisi olan arkadaşlara sormak istediğim şeyler var. İlk olarak arkabahçe bizde 7 cilt çıkarmış sanırım.
7. ciltte kitap bitiyor mu ? Arkabahçe'nin baskıları beyaz kağıtta iken bendeki 2. cilt saman acaba en eski baskısına sahip olduğumdan mı ? Beyaz kağıda baskısı da var mı?

Demek ki Akim'e devam etseler çok daha iyi olacaktı ya da Tarzan'ın milliyet çocuk dergisinde yayınlanan maceralarına... ;)

hanac

Tamam Güneş beğenmemiş olabilir ama hemen karar vermeyelim.

2-3 arkadaş da yorumlarını yazarsa daha iyi olur.

DAMPYR

Alıntı yapılan: hanac - 27 Aralık, 2011, 10:50:21
Tamam Güneş beğenmemiş olabilir ama hemen karar vermeyelim.

2-3 arkadaş da yorumlarını yazarsa daha iyi olur.

Doğru aslında ben mesela Demirbaşın çıkarttığı Akimi çok beğenmiştim.ama bazı arkadaşlar beğenmemiş olabilir .kitabı alıp okumadan karar vermemek lazım.doğru söylüyorsun hanaç... ;)

rumar80

Akim'i ben de çok severim. Eskiden Tarzan diye de çok sık okurdum.

DAMPYR

Alıntı yapılan: rumar80 - 27 Aralık, 2011, 11:06:54
   Akim'i ben de çok severim. Eskiden Tarzan diye de çok sık okurdum.

Seninle zevklerimiz uyusuyor rumar Larry Yumadan belli zaten... :D ;)

tommikser

Beğenmek derken çok orjinal bir kitap değil.Beklenti ile ilgili birşey sanırım.

Demirbaş'ın yayıncılığından hoşlanıyorum bu arada.Bence ilerleme kaydetmiş durumda.Neden derseniz.Sonuçta bence bir açığı gideriyor.Sayesinde en sevdiğim çr Kızılmaske'yi okuyorum.Yanlış gibi gelse de bence risk alacak cesareti olması takdir edilmeli.Aslan Şükür ile çalışması,grafik ekibi oluşturması,çocuk dergisi işini düşünmesi önemli fikir hamleleri.

Bunların dışında Anadolu'ya gidip çr okutmaya çalışması önemli.Yaptığı hataların yavaş yavaş farkına varıyor.Bu fiyata satamayacağını ve yeni stratejiler geliştirmesi gerektiğini öğrenmiş durumda.Benim beğenmediğim bir çok çr eski okuyucu beğeniyor.Bence bu önemli.Biz seçici hatta ukalaca olmazsa elitist bir grubuz.En iyiyi isteyen en iyinin peşinden koşanlarız.Bizim piyasadaki görevimiz yayıncıya yakın olduğumuzdan kalite ve fiyat dengesini baskı,tatlı dil vb.ile onlara anlatabilmektir.Az ama etkili bir grubuz.Bizim yakın etkimiz Anadolu okurunu kazanmamıza yardım edecektir.

Biz bunlarla ilgilenirken Cem bey gibi aktif ve girişken kişileri kanalize etmemiz gerekir.Bu çr evet çok iyi olmayabilir ama yapılacak olan şiddetle eleştirmekten ziyade doğru için emek vermektir diye düşünüyorum.

Son olarak Cem beyin her yayını bizim ilgimizi asla çekmeyecektir.Ama bu doğru olmadığı anlamına da gelmez.

barisvolkan

Ben şu anda esse-gessenin yıllıklarına 1-2  ve araştırma yazilarına, 1973 lere varan yolculuk trenine binerek araştırma yapmak için dökümanlara bakıyorum...

Boş kalan zamanda  ise julia 1-2 yi okumaya çalışacam.

Tüm arkadaşların yeni yılını kutlar, sağlık, sıhhat, çizgi roman dolu günler dilerim.

ErenKoyunoglu

Chew Vol.01 i okudum. Çok güzeldi. Detaylı bilgiyi sonra paylaşacağım.

Bu akşam Old Republic oynamayı bırakabilirsem Hellblazer Original Sins'e başlarım.

hennessy

Martin forever diyoruz ve yola devam ediyoruz Martin Klasik Seri 26 ya başlayacağım lal'e teşekkürler yüzü devirdik 101 deyiz.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

HacıGeraltEmmi

Bane tarafından pataklanıp ;D, şehrini ve köstümünü Azrael'e kaptıran yarasa adam Şövalyenin Dönüşü ile tüm kaybettiklerini uzun bir mücadele sonunda geri alıyor. Batman özlemimizi eski sayıları okuyarak gidermeye çalışıyoruz, BATMAN İSTİYORUZ!!!

HacıGeraltEmmi

Şimdi uzunca bir süredir ara verdiğim sevimli pilotumuzun maceralarına klasik cilt 15 ile yeniden devam edeceğim. Gotham'ın karanlık atmosferinden Manaus'un cıvıl cıvıl ortamına dalmak eminim bünyeye ilaç gibi gelecektir. 8)