Şu anda hangi çizgi romanları okuyorsunuz?

Başlatan hanac, 01 Kasım, 2009, 18:36:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sakızlı Ohannes Paşa

darkwood

Lal seri taze Dylan Maxi 5.cildi bitirdim.
Dylan maxi hikayeleri gerçekten çok seçme keyifli hikayerden oluşuyor,
okumayanlara tavsiye ederim.
Sıra geldi Ken Parker serisine devam etmeye cilt 24. cilt Montana ya doğru
bir uzanalım bakalım.  ;)
Darkwood Sakinleri..

bugraltu

Siege'i bitirdim. Epeydir okuduğum en iyi Marvel macerasıydı diyebilirim. 4/5

bugraltu

Avengers vs X-Men'i okuyorum. Tek yorumum: Şu Romita'ya artık cin ali bile çizdirmesinler. İğreniyorum okurken.

AvX'i bitirdim. Düdük Romita bıraktıktan sonra harika oldu. İyi toparladılar, böyle epik hikayeleri çok severim. Aylardır uğraştığım Marvel Now'a girebilme maceram sonunda bitti. Puanım 4/5.

pizagor

Hortlak #5
Ateş Yakmak
Harbinger #2 ve #3

Harbinger serisini sevdim hakikaten. Büyülü şu seriye bir yüklense güzel olacak.

Ateş Yakmak ise muhteşemdi. Bitirdikten sonra hemen baştan bir daha okuyacağım kadar hem de. Ağaçtan dökülen kar yığınına geldiğimde aklıma bir anda Mikdat Kadıoğlu'nun Küresel İklim Değişikliği ve Türkiye kitabında Jack London'dan yaptığı benzer bir alıntı düştü, acaba Ateş Yakmak'tan mı bu alıntı, şimdi onun arayışındayım :)

Beyaz Diş ve Jack London, benim okuma sebebim...

Hortlak'a gelirsem, şöyle böyle işte...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

ferzan

Dünden beri okuduklarım, sırasıyla ;

Büyülü Rüzgar  #20
    Uncanny Avengers  #1
    Uncanny Avengers  #2
    Uncanny Avengers  #3
    Uncanny Avengers  #4
    Büyülü Rüzgar  #21
    Büyülü Rüzgar  #22
    Büyülü Rüzgar  #23
    Büyülü Rüzgar  #24
    Büyülü Rüzgar  #25

Pazar Teks'lerime 2 haftadır ara vermiştim, bugün Altın Teks ciltlerimle çok fena kesiştik ama Büyülü'den devam ettim...Haftaya onlara dönmeyi düşünüyorum...Aralarda Uncanny Avengers #5 ile Axis cildini de okuyacağım bu hafta...Belki Saga #3 ile The Walking Dead #24'ü de bu akşam aradan çıkartırım...Ama evvela okuduğum Büyülü Rüzgar'ları yazayım inceleme başlığına... :)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

s.b

Punısher ikiyi okudum. Üçe başladım ama bi çay molası vereyim dedim. Bu  mola ile birlikte bide

www.altinmadalyon.com 'a uğrayayın dedim.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

pizagor

Bloodshot'ın ilk cidini okudum dün gece. Valiant'ın bu serisi bir Harbinger gibi tatmin etmedi beni. Anlatı çok tempolu, henüz parçaları yerli yerine oturtamadı. Ama devam, sırada ikinci cilt var.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

maeglin

Geçte olsa edinip Güngezginini okumaya başladım. Henüz yarılamadım ama çok hoşuma gitti, iyi ki forumdaki önerileri dinlemişim :)

bugraltu

Flash Rebirth: Geoff Johns aynı dönemlerde Marvel'i domine eden Bendis'ten çok daha iyi bir yazar. 5/5
Injection #1: Hoşuma gitti, cildini alabilirim. Warren Ellis okumayalı epey oldu. 4/5

afu

ken parker - suikastçi
şehirde geçen maceraları yerine, vahşi batıda, doğa içinde, tabancalı kötü adamlarla, kızılderililerle olan maceralarını daha çok sevdiğimi anladım.
ken'i takım elbise içinde görmek tat vermiyor.
kalan son sayılarında umarım şehirlerden uzaklaşır.

yeni çıkan kitaplarla birlikte paralelinde altın klasik tex 1. sayıdan okumaya başladım. 9 cilt bitti bile.  ;)
3 numaralı ranger'ımız hala zevkle okunuyor.

dean

Alıntı yapılan: bugraltu - 24 Mayıs, 2016, 13:36:03
Geoff Johns aynı dönemlerde Marvel'i domine eden Bendis'ten çok daha iyi bir yazar.

seastar1000

Dun cizgidusler Thorgal cilt 1 ve 2 yi okudum.Cok begendim.
Bugun Punisher Marvel evreni ni okudum ki bence sacmasapan biseymis.Ayrica Punisher cilt 6 Barracuda yi ve Maxi Zagor Cilt 22/10 u okudum.İkiside guzeldi

bugraltu

Alıntı yapılan: dean - 24 Mayıs, 2016, 14:10:29

Şahsi düşüncem, kesinlikle Bendis'in daha zayıf bir çizgi romancı olduğu. Yazdığı pek çok avengers cildini atladım,yarıda bıraktım. Now'a geçmeden önce neler olduğunu bilmeye takık olmasaydım okumazdım bile. Johns'un karakterlerini daha iyi anladığını ve daha nokta atışı yazdığını düşünüyorum. Ha Bendis kötü mü, değil. Çok daha kötüleri var. Ama Marvel'in ana adamı olmayı o dönem hak etmemiş bence. Şuan neler yapıyor bilemiyorum tabi.

Tabi ki ne demişler, her güzel kendi sevdiğine ;D  Bendis'e de ayrı saygı duyuyorum. Ama kesinlikle başladığı dönem ile AvX arasında bir kalite farkı olduğunu düşünüyorum.

dean

Alıntı yapılan: bugraltu - 24 Mayıs, 2016, 14:49:57
Şahsi düşüncem, kesinlikle Bendis'in daha zayıf bir çizgi romancı olduğu. Yazdığı pek çok avengers cildini atladım,yarıda bıraktım. Now'a geçmeden önce neler olduğunu bilmeye takık olmasaydım okumazdım bile. Johns'un karakterlerini daha iyi anladığını ve daha nokta atışı yazdığını düşünüyorum. Ha Bendis kötü mü, değil. Çok daha kötüleri var. Ama Marvel'in ana adamı olmayı o dönem hak etmemiş bence. Şuan neler yapıyor bilemiyorum tabi.

Tabi ki ne demişler, her güzel kendi sevdiğine ;D  Bendis'e de ayrı saygı duyuyorum. Ama kesinlikle başladığı dönem ile AvX arasında bir kalite farkı olduğunu düşünüyorum.

Geoff Johns'u bende severim. Bendis'i öveyim derken ona laf söylemek istemem ama Bendis'in skalasını çok daha geniş olduğunu söylemek mümkün. İmage'a da yazdı, Caliber'e de yazdı. Icon'a da yazdı. Johns sadece süper kahraman hikayeleri yazarken Bendis çok fazla çeşit çizgi roman yazdı. Solo karakter olarak Johns sadece Green Lantern'e damga vurdu. Bendis ise Daredevil, Moon Knight, Ultimate Spider-Man, Spider-Woman gibi karakterlerin en iyi dönemlerini yazdı. Jessica Jones gibi bir karakter yarattı. Ben Johns'un karakter yarattığını görmedim. Karakteri bırak adam Ultimate Evrenini yarattı. Event olarak AvX diyorsun ama bu adam House of M'i de yazdı. Secret Invasion'u da yazdı. Siege'i de yazdı.

Açıkçası ben Bendis dönemi Avengers'ı ile Johns dönemi Justice League'ini kıyaslamam bile. Johns sadece aksiyonu ön plana çıkarıyor. Başka hiçbir şey yapmıyor. Johns'un Justice League'ini okumak Michael Bay filmi izlemek gibi. Göze hoş ama içi boş. Bendis dönemi Avengers'ları ise karakter ve hikaye odaklı. Adam 30 civarı Avengers cildi yazdı. Yüzlerce karakterin hikayesini anlattı. Her karakterin iç Dünyasını bize sunmayı başardı. Hatta sadece diyalog ağırlıklı hikayeler bile yazdı.

Hatta yukarıda yazdıklarıma gerek bile yok. Daredevil'ın Bendis ile geçen dönemi zaten Bendis'in Johns'dan bir kaç gömlek üst bir yazar olduğunu gözler önüne seriyor. Hakeza başlı başına önemli bir Powers çizgi romanı var. Bu arada Brian Michael Bendis'in 5 tane Eisner ödülü var. Hemde 2'si direktman yazar dalında.