Greystorm - 1001 Roman

Başlatan V, 28 Ekim, 2010, 21:59:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s.b

416 sayfalık son sayı olan 4. ciltle seri sona erdi.  Arkadaşlarımın da dediği gibi sanki birkaç yıl sonra serinin devamı olabilirmiş gibi bir son yaşandı Greystorm'da.  Bu seri okurlar tarafından zaten övüle övüle göklere çıkartıldı ve "en iyi mini dizi" ödülünü hakkıyla kazandı. Yıllardır çr okurum ama Greystorm gibisini hiç okumamıştım.

Benim bu yazıyı yazmaktaki asıl amacım Greystorm'u övmek değil. Adından bihaber olduğumuz bu seriyi bizlerle tanıştırdığı için 1001 Roman yayınevine teşekkür etmek. Fuat Aktüre ve Altan Çağatay Gürdal'ın haricinde akıcı çevirilerinden dolayı H. Emre Şenses ve bu işin uzmanı olan Fatih Okta'ya ayrıca Tamer Özcan, Mert Savaşkan ve Enver Gelir'e ayrı ayrı bu mükemmel seride aldıkları vazifelerinden dolayı teşekkür ediyorum.
Ama en büyük teşekkürü hiç şüphesiz Fuat Aktüre hakediyor. Öyle ya, adı sanı bilinmeyen bu seriyi yayınlama cesaretini gösterip, seriyi başarıyla tamamlamakla bu övgüyü fazlasıyla hakediyor. Alışageldiğimiz klasik çr lerden farklı bu yeni dizileri biz okurlara başarıyla sunan Fuat beye çok ama çok teşekkür ediyorum. Umarım şevkleri hiç kırılmadan bizlere yeni çr dizileri sunmaya devam ederler. Bidiğim kadarıyla ilk sırada Martin Mystere&Nathan Never, Lilith ve Mohican var.
"Çizgiromanın o muhteşem hayal dünyası sayfalarında hepberaber soluk almaya devam edelim."
Saygı ve sevgilerimle, hayırlı Ramazanlar.
Sami Bayrak
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

dursar

YAYINCI VE EMEGI GECEN HERKESI TEBRIK EDIYOR SAYGIYLA SELAMLIYORUM.

1001roman

Arkadaşlar selam,
Hepinize çok çok teşekkür ederim yazdıklarınız beni çok mutlu etti.Bir yılı ancak dolan bir yayınevi için bu teşekkürler çok önemli.Bu bir yıl içinde,yapılabilecek tüm hataları yaptık ve  bugünlere geldik.Çizgi roman basım sıralaması hatalarından tutun da edisyon hatalarına kadar bize çok pahalıya malolan hatalar yaptık ama bu bedeli ödeyip işi öğrendik.Şimdi size bir özet yapayım,
Türkiye'de çizgi roman yayıncıları ikiye ayrılıyor bunlar: ( isim unutursam kusura bakmayın sadece örnekliyorum )
1.NTV,YKY,LAL,OĞLAK,DESEN,TURKUAZ gibi yayınevlerinin içinde bulunduğu gurup
2.HOZ,DEMİRBAŞ,PRESTİJ,1001ROMAN,GEREKLİŞEYLER,MARMARA,ÇİZGİLİ DÜŞLER gibi yayın evlerinin içinde bulunduğu gurup.
1.gurupta yer alan yayınevleri kurumsal ve profesyonel firmalar 2.gurupta yer alanlar ise bu işe gönül veren ve "kısıtlı imkanlarına rağmen " parayı ikinci planda tutan yayıncılar.1.gurup ile 2.gurup arasında parasal dayanıklılık ve tahammül açısından bir uçurum var.
Bizler tam bir Türk inadı ile para kazanamamamıza rağmen devam ediyoruz.Bu noktada kendim ve diğer arkadaşlarım adına sizlerden bir ricam var;
Eleştirilerde lütfen acımasız olmayalım.Öncelikle yayının riskini alıp çıkaran kişilere teşekkür edelim daha sonra eleştirelim.Mesela Demirbaş yayıncılığın edisyonlarını eleştirdik ( ben de dahil ) ama öncelikle teşekkür etmeliydik.Cem olmasa bu yayınlar nasıl çıkacaktı ? nasıl okuyacaktık onları ? Jony Hazard basmak kolay mı ?
Bu yüzden yapıcı ve kollayıcı eleştiriler çok daha iyi olacaktır inanın.
Edisyonlar zaman içinde düzelir merak etmeyin.Julia'yı güzel bir edisyon ile yayınladık da ne oldu,içinde bir sayfa eksikti.Gelin hep birlikte şu yakalanan rüzgarı devam ettirelim.
Dağıtım sorunu ile ilgili bir ricam vardı forumunuzdan,hangi şehirlerde kaç üye var şeklinde.Bununla ilgi bilgiyi bekliyorum.
Hepinize tekrar teşekkür ediyorum.
Fuat AKTÜRE

hanac

Alıntı yapılan: 1001roman - 10 Ağustos, 2011, 15:20:11
Dağıtım sorunu ile ilgili bir ricam vardı forumunuzdan,hangi şehirlerde kaç üye var şeklinde.
Bununla ilgi bilgiyi bekliyorum.

Bu isteğiniz üzerine bir anket açılmıştır

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,3616.0.html

rumar80

Bir kez daha yazıyorum
   1001 roman ailesi Teşekkürler

hanac

Bu akşam okumaya başlıyorum.

Ama önce 3. cildi tekrar okudum.

alan ford

Son cildi daha yeni okudum.

Son savaşta  daha kahramanca hareketler, daha zeki entrikalar, iki taraf arasında gidip gelen muharebeler bekliyordum.( kısaca holywood işi savaş sahneleri :D) Bu kadar çabuk sonlanması açıkçası süpriz oldu. Kötü mü oldu. Hayır.  Aksine Greystorm'un dünyasına yakıştı. Yarattığı dünya ve karakterleriyle ağzımıza nefis bir parmak bal çaldı. Son kitaptaki hikayeler ayrı bi güzeldi.

Son ana kadar Tekeli- Li çıkacak diye bekledim olmadı. Senna Jules Verne aşkını sonuna kadar sürdürdü. Oysa ben Poe -Lovercraft ikilisine de bir selam çakar diye düşünmüştüm.  ( Antartika'da ki her kötülüğün altında tekeli-lİ'yi görüyorum ben, paranoyak oldum iyicene ;D)  Olsun yine de çok güzeldi. Yayında ve yapımda emeği geçen herkese müteşekkirim.

Son Not: Dört cildi tekrar okuyacağım. Her ne kadar başka bir başlığın konusu olsa da Greystorrm kesinlikle bir kere daha okumak istediğim kitaplardan

Son nota not: Kutu istiyorum(z) :D
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

1001roman

Kutu geliyor arkadaşlar,
Fabrika basımevi sahibi Altuğ Bey çok iddialı olmasada Greystorm'un dört cildini barındıracak bir kutu hazırlıyor merak etmeyin.Bu arada 1001roman'ın kitapları da bu matbaada basılacak.
Hepinizi Boğaziçi Kitap Fuarı'na bekliyoruz.
Fuat AKTÜRE

hennessy

Bu sevindirici bir haber Fuat bey bu hafta raflara düşecek kitaplarınız varmı?
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

drfuhrer

Yaw kaç gün önce ikmalistasyonu sitesinden Greystorm ve 2 kitabın daha siparişini verdim. Daha tık yok.

Kaç gündür sipariş takibi linkinde aynı cevap: ''PAKETLENİYOR''...

Aynı siteden daha önce sipariş veren arkadaşlarda da aynı sorun oldu mu ?

Kaç mail attım daha geri dönüş te yok ! Eğer öyleyse bir daha ordan alışveriş yapmam !

pearl jam

İlk başlarda kötüydü geç geliyordu iyi paketlenmiyodu, bazen eksik geliyordu siparişler, sonra yavaş yavaş düzelttiler bu sorunları en son memnundum gayet ama 3-4 aydır sadece 1001 roman ürünleri satmaya başlayınca ilgi alakamı kestim siteyle, bir türlü oturtamadılar siteyi istanbul dışı için iyi bir alternatif olabilirdi halbuki. 

aa

Bende benzer sorunlar yaşadım.  İlyas en iyisi!!!!
Esse Gesse Hayranı...

yalcinerol345

Bence de Altan bey(esseGesse) en iyisi

rumar80

Şurası bir gerçek ki çizgi roman satışında Kadıköy gerçekten önemli bir yer tutuyor. Bir de bunlara Altan ve İlyas'ın muhabbetleri eklenince keyfine doyulmuyor.
   Not: Comic severler aynı durumu GON'da yaşayabilirler

hennessy

Kadıköyde oturmanın avantajı ile kadıköyden alış veriş yapabilme şansı çok güzel gidiyorum İlyas'ın oraya çıkmak zor oluyor :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları