Şu anda hangi çizgi romanları okuyorsunuz?

Başlatan hanac, 01 Kasım, 2009, 18:36:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Berkdinho

Zagor Klasik Maceralar Dizisi'nden 11-20 arası ciltleri okuyarak Klasik Zagor stoğumu tükettim.Senaryolar genelde Nolitta'nın kaleminden ama birkaç hikayede Melloncelli görev almış.66. sayıdaki Magic-Bat adlı öykü ile de Zagor yazmayı bırakmış.Çizimlere gelince, çizimler Ferri,Donatelli ve Bignotti üçlüsüne ait.Bignotti Fidyeciler isimli öykünün çizimine başlamış ama bir yerden sonra Ferri fırçayı devralıyor ve macerayı tamamlıyor.Bignotti çizimlerini bir daha görebilmek içinse 76. sayıyı (KM-21) beklemek gerekiyor.Donatelli ise fırtına gibi girmiş Zagor'a.37. sayıda bir başlıyor 41. sayıya kadar bırakmıyor çizmeyi.Sonrasında ise bir Ferri,bir Donatelli;iki Ferri,iki Donatelli şeklinde maceraları çizmişler.
   Maceralarla ilgili söylecek şeylerim var.Orman Çakalları macerasında Gitar Jim Zagor'u alt etmekten bıkıyor, Zagor'sa yenilen pehlivan güreşe doymaz hesabı ha bire çaba harcıyor.Bence komik bir maceraydı.Hellingen'la 2. kez kapışılan maceradaysa Hellingen'ın Zagor'a aslında kim olduğunu açıkladığı karelerden birinde Donatelli Hellingen'ı öyle bir çizmiş ki bir an yaratık gördüm sandım.Şeytani bir ifade vereyim derken iğrenç bir yaratık gibi çizmiş Profesör'ümüzü.Kızıl Büyücü macerasındaysa barmenin ihaneti yüzünden Zagor macera sonunda karaya ayak basarak Florida'dan başlayıp Darkwood'a kadar yürüyerek bir Kuzey Amerika turuna çıkıyorlar.Niye deniz yolunu tercih etmediklerini macerayı okuyanlar bilecektir.Hatta bu macerada yaşadıkları şeyler yüzünden daha sonra Fishleg ile 2. kez buluşulan macerada, Kızıl Büyücü macerası Zagor'la Çiko'nun Porth Whale'e yolculuklarında sık sık Çiko tarafından dile getirilecekti.Maça Bacağı macerasındaysa özellikle Maça Bacağı karakterini çok sevdim.Eğer Mesevic ölmeseydi Gitar Jim'den sonra ilk kez Zagor'un pes ettiğini görecektik.Umarım ileriki maceralarda Maça Bacağı Zagor'un karşısına tekrar çıkar.Kartalların Hücumu macerasında Ben Stevens'ı tuttum.Daha iki macerada da gözükecek.Biri kendi macerasında, diğeriyse Hellingen'la 6. kez kapışılan macerada figüran rol üstleniyordu.Blue Star'ın Sonu isimli macerada Ferri'nin o beklediğim çizimleri sonunda başlıyor.O açıdan benim milat kabul ettiğim bir macera.Kazmakürek Bill'le ilgili olarak şunu söyleyeceğim.Deniz Sırtlanları macerasında Kazmakürek Bill keldi, bu maceradaysa en az Zagor kadar saçı var.Ya Ferri tipleri o zaman oturtmamıştı ya da sevimli define avcımız peruk takmaya başlamış.Öldüren Çiçek macerasıysa potansiyeli olan bir macerayken sağlam bir düşman olmaması yüzünden ( Bence Skarfas yeterli bir düşman olmamış.) bence biraz havada kalmış.Ama Zagor'un postu kurtarmak için bütün kabileyi harcaması maceradaki en vurucu andı bence.Bir de sağlam bir düşman olsaymış çok daha iyi bir macera olabilirmiş.
   Evet sonunda bitti,yazdım hepsini rahatladım!Okurken aklıma takılanları,paylaşmak istediklerimi belirttim.Okudukça tek tek de yazabilirdim ama böyle toplu olduğu daha iyi oldu.
   Zagor Klasik Maceralar'dan sonra sıra Mister No KM 11-15 arasına geldi.Bitirince onlarla ilgili görüşlerimi de belirteceğim.
The Right Man When Things Go Wrong

pearl jam

Robert Crumb' ın genesis' ini bitirdim, Mahlukk' a başladım.

tommikser

Genesis gerçekten oldukça sağlam bir grafik roman.Okurken biraz zor olmuştu ama çizimler ve uyarlamalar gerçekten hoşuma gitmişti.Mahlukk'u bende daha almadım sanırım Erdem abi duyarsa kırılır.Yakında onuda alacam. 8)

darkwood

Bu aralar Martin klasiklere sardım Klasik 6 yı bitirdim 7.cildi yarıladım.
Bu maceraların tadı gerçekten bir başka.
Eee ne demişler Martin Forever  ;)
Darkwood Sakinleri..

HacıGeraltEmmi

Conan'ın Belit ile bitlikte kara kıyılarda fırtına gibi estikleri maceralarını yeniden okuyorum. John Buscema'nın doyumsuz çizimlerini sindire sindire seyrederek ;) Allah Ali Recan'dan razı olsun, nur içinde yatırsın. Ne iyi etmiş bunca Conan yayınlamış zamanında.

yalcinerol345

Johny Hazar'ı okuyorum.İlk üç macerayı bitirdim.Çizimler de iyi.Casusluk romanları özellikle James Bond sevenler için birebir.Şu anda dördüncü maceradayım ve İstanbul Macerasına doğru gidiyorum.

s.b

Demirbaş Gordan kalın cildi okuyorum. Maceralar çok heyecan verici. Yeni keşfedilen bir gezegendeki insanlarla anlaşmak Gordon'u oldukça zorluyor. Eski dost Gordon kendisini okutturuyor.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

sefik

Nathan , son 3 kitap. Tek kelimeyle canim aciyo bittigi icin, umarim acilen birileri el atar da devam eder !!!
1001 roman, sesim geliyor mu ;D

kültürelgüncel

NTV Yayınları tatil paketlerinin üçünü de aldım. (13 kitap- tanesi 5 TL - Polisiye / Buffy Vampir Avcısı / Dünya Klasikleri )

Madam Bovary'yi bitirdim. Çok da iyi değildi. İkinci baskıyı yapmış, ne var ki yayınevi o kadar reklam gücüne sahip olmasa 10 000'i geçmeleri imkansız olurmuş.

Klasik uyarlamalardan "Macbeth"e başladım. Orijinal metne ne kadar sadık kalınmış, bilemem. Ama çizimler ve baskı kalitesi gerçekten hoş.

ErenKoyunoglu

Criminal'ın 5 TPB'i de bitti, Vertigo'nun 100 Bullets'ına başladım. Aynı anda Fumetti kültürümüzü'de unutmayalım derken Zagor KM 60'ı bitirdim.

tommikser

1001 Roman Almanak 1 bitti.Okurken Tex okur gibi hissetmedim.Sanırım tek sayıda bitmesinden kaynaklanıyor bu duygu.

Önceki gün Marmara Örümceği okudum.Gerçekten Pitır'ı mahvetmiş adamlar.Bu kadar aç bırakılmaz ki.Birde birşey saçma geldi.Ağ sıvısı yapmak için 2000 dolar ihtiyacı varmış.Liseden beri burayı nereden bulmuş merak ettim.Saçmalamışlar gerçekten.Onun dışında Bilka dönemi havası da yok değil.

guantanamo

yeni mister no maceralarını okumaya başladım
ilyastan toplu olarak 100 tane toplu olarak aldım
bir kaç macerası dışında beyenmedim bizim bildiyimiz
o klasik maceralarındaki tat yok

tommikser

Ayhan abim 100'ler klübüne hoş geldin ;D Daha sık yazman dileğiyle...

pukay

Üçüncü ahit:karganın günü'nü bitirdim, okurken dumurdan dumura koştum.

Alperen

Dampyr cilt 14'u bitirdim.
Ara sira One piece, Beelzebob ve Naruto'nun mangasini okuyorum. Tavsiye ederim cizgiromanlarini ya da animelerini.