Captain America: The Winter Soldier (2014) - Phase 2/9

Başlatan dean, 08 Nisan, 2013, 19:28:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

connyapku

Her gecen gun daha da  hosuma gidiyor. Yonetmen cok iyiymis.Bilindik marvel filmlerinden farkli olmus.

dean

dean

Film ile ilgili gelen ilk yorumlar çok olumlu. Bir çok kişi çoktan en iyi Marvel filmi olarak Captain America: The Winter Soldier'ı ilan etti bile. Merak iyice arttı.

Gambit

Izledim

cok iyi basladi, oldukca iyi gelisti. Son sahne biraz gereksiz Turk filmine dondu bi ara. Ama genel itibari ile cok basarili diyebilirim.

Winter Soldier in Ruslarla iliskisi sadece filmde bir yerde Rusca bir seyler soylemesine ve de dosyanin uzerinde Rusca yazilar olmasindan ileri gitmedigi icin 2 puan kestim

bu film, cizgi romana sadik kalip, diger senaryo 3. film icin kullanilabilirdi. Agent 13 daha guzel olmaliydi, daha iyi islenebilirdi

10 uzerinden 8.5 verdim o da winter soldier in cok karizma olmasindan oturu, yoksa 8

Avengers hala en iyi film olma ozelligini koruyor bu baglamda

PS: film sonunda ki supriz sahne oldukca basarili. cok begendim

rumar80

Nerelerdesin de izleyebildim bro? Biz gelecek haftayı bekliyoruz.

dean

Aslında filmi 4-5 gün önce dayanamadım bende izledim ama nasıl izlediğim bende kalsın  ::) ::) ::)

İnceleme için haftaya kadar bekliyorum ;D

Gambit

Alıntı yapılan: rumar80 - 05 Nisan, 2014, 00:27:00
  Nerelerdesin de izleyebildim bro? Biz gelecek haftayı bekliyoruz.

Almanya dan sevgiler

Film aslinda bayaa iyi de, dedigim gibi cizgi romana cok uyarlamadiklari icin kestim puani. Begenirsiniz, oldukca cizgi roman vari hareketler var, bayaa gaz. Captain Amerika olacak bu cocukdan uzun vadede, biraz daha irilesmesi lazim sadece

Pulluk

İlk filmden her alanda kat be kat iiyi bir yapım olmuş. Hatta aksiyon bazında Marvel'in şimdiye dek yaptığı en iyi iş desem yeridir. (8,5/10)
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

rumar80

Yarın seyredeceğim ama Agents of SHIELD sayesine ana fikri anladım. Yarın akşam yorumlarımla görüşürüz.

Pulluk

Filmin anlam ve önemine uygun olarak... 8)

Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

dean

Filmden sonra Hail Hydra! furyası başladı internette. O zaman bir tane de benden gelsin...

can amca

Ben de bugün izledim. Gerçekten de şu ana kadar seyrettiğim en başarılı Marvel filmi. Bakın çizgi roman uyarlaması deniyorum. Çizgi romana tamemen sadık kalınmamış ama film olarak gerçekten iyi idi. Şu ana kadar tüm Marvel filmleri arasında 1. sırada Avengers, ikinci sırada X-Men: First Class ve üçüncü sırada ilk Iron Man filmini tutuyordum. Bu benim için birinci sıraya yükseldi.

dean

Captain America: The Winter Soldier

İlk önce Winter Soldier hikayesinden başlamak lazım filmi incelemeye. Winter Soldier, Ed Brubaker tarafından yazılan, belki de Captain America'nın en iyi hikayesi olan, aynı zamanda cap'i modern Marvel dönemine çok iyi yerleştiren, Red Menace öyküsüylede tamamlanan, muhteşem bir hikayedir.

Film bu öyküden serbestçe uyarlanıyor ve Marvel Cinematic Universe'e uygun hale getiriliyor. Aynı zamanda MCU'ün en cesur filmi. Çünkü bundan sonraki filmlerde (Tabiki Guardians of the Galaxy'yi saymazsak) hiçbirşey eskisi gibi olmayacak. Film bir çizgi roman uyarlamasından fazla. Nasıl ki The Dark Knight mükemmel bir suç filmi ise bu da mükemmel bir casusluk filmi. Zaten çizgi roman uyarlamalarını iyi birer sinema filmine çeviren özellik bu. Patlamalar, çatlamalar; atlamalar, zıplamalar filmden çıktığı zaman geriye kalan. Thor: The Dark World güzel bir çizgi roman uyarlamasıydı ama sinema filmi olarak tek başına ayakta kaldığı pek söylenemezdi. Winter Soldier ise tam aksine ayakta kalmak ne kelime ! Yere öyle sağlam basıyor ki...

Bu film seyircininde Captain America'ya bakışını hiç kuşkusuz değiştirecektir. Captain America genel olarak sıkıcı bir karakter olarak görülür. Bir de üzerinde American milliyetçiliği yaftası vardır. (Kesinlikle katılmam.) Bu iki özelliktende bu filmde kurtuldu.

Chris Evans, bu filmde en iyi Captain America performansını sergilemiş. Samuel l. Jackson'ın ise elinde önceki filmlere göre daha fazla malzeme var ve bunu oldukça iyi kullanmış. Scarlett Johansson ve Anthony Mackie izlemek keyifken Robert Redford'a zaten laf yok. Son olarak Sebastian Stan ise geçen film ile ilgili yazımda da belirttiğim gibi Winter Soldier için seçilmişti ve ne kadar doğru bir tercih olduğunu gösterdi.

Toparlarsak, şahsi fikrim bunun en iyi Marvel filmi olduğu yönünde. Winter Soldier ile ilgili çizgi roman tanıtımımı yazarken bir Captain America çizgi romanından beklediğimiz her şeyin karşılığını aldığımızı söylemiştim. Film içinde aynı şeyi söylememiz mümkün. Hatta bir önceki filmi ve Avengers'ta ki Captain America'yı düşünürsek beklediğimizin çok ama çok üzerinde bilr bir karşılık aldığımızı söylememiz mümkün. Filmin yönetmenleri Anthony Russo ve Joe Russo'yu tebrik etmek lazım. Zaten ikili üçüncü filmide çekecek. Captain America sinema açısında müthiş bir atlama yaptı bu filmde. En sevdiği çizgi roman karakteri Captain America olan ben için böyle bir Captain America filmi izlemek gerçekten mutluluk verici.

10/10

Nightrain

Çok beğendim. Umarim bundan sonraki Captain filmleride böyle politik olur. Ayrıca Jenerikten sonraki sahnede süperdi.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"