Presstij'den Yeni Yayınlar

Başlatan altay1944, 01 Mayıs, 2013, 19:54:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

haysat

Bende geçtiğimiz pazar günü aldım, Prestij'den çıkan 5 kitabı.

Buddy Longway çocukluk hayalimdi. Daha önce çocuk dergilerinde okuduğumda tam anlamamıştım ama hep aklımda kalmıştı. Bu yüzden bir kere daha teşekkürler.

Abbas bu konuyu İlhan'la konuşmuştuk kapak nasıl olacak dediğimde,soyulma ve dökülmeler olduğundan normal selefon  yağacağım demişti.

Ki doğrusunu yapmış bencede benimde elimde olan sayılarda dökülmeler var.

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

HacıGeraltEmmi

Bendekiler cillop gibi, hiç sorun yok :) Çokta şık görünüyorlar valla.

yunusmeyra

yayınların uygun fiyatlı ve düzenli baskılara sahip olması en büyük dileğimiz.ve bizim gibi çocuk dergilerinde frankofonların en güzel örnekleriyle daha yeni yetme çağlarında tanışmış sevdalılar için bu yayınlar "kişiye özel ödül" gibide geliyor..içimizden meraklı olanlar ve dil bilenler vs ise zaten bu külliyatları hatmetmişlerdir..ancak buddy özelinde konuşursak yarıda kalmasını istemediğim bir sürekliliğe sahip albümlerden oluşur..kendi içinde bağımsız gibi dursada hem çizim ve senaryolar gelişir yeni albümlerde,..hem çizer yeni panel biçimleri,süreklilik için araştırmalar,yeni anlatım biçimleri denemeleri yaparken kesintisiz ilerlemek istersiniz albümler arasında..bu arada kahramanlarımız (evet buddy ile çıkılır yola ancak sonra şinuk,sonra bir bebek bir bebek daha..ailenin serüveni gibi ilerler albümler..) her albümde  gelişir,yaş alır ve hatta ihtiyarlar..yani devamlı aynı yaşlarda kalan bir "kahramanın" tekil serüvenleri ayrı bir zevkle okunabilir ama buddy'yi okumaya başladığınızda ve yarım kaldığında bence iyi olmaz..merak ettiğiniz birinin bilinen ama yarım anlatılmış yaşam öyküsünü dinlemiş gibi "eksik" hissedersiniz..(bence diye ekliyim dostlar  :) )
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

pearl jam

Ben de cikanlarin tümünü aldim hem albumler hem de baskilari cok iyi. En son buyulunun bastigi blueberry i de gorunce fiyatlari da piyasaya gore makul gelmeye basladi.

HacıGeraltEmmi

Yanlış anlaşılma olmasın, elbette temennim  peşpeşe çıkarılıp tamamlanması yönündedir, devamı gelmez korkusuyla almamazlık etmem demek istedim. Çıkan satıyorsa yayıncısı da çıkartmıyorum arkadaş demez herhalde.

Mrtekin

Cassidy'i özledik, 1 sene geçti?

Keşke Cassidy'i, süper cilt ya da Km cilt gibi bir formatta yayınlayıp bitirseniz? Zaten limitli seri...

Durango'yu sormuyoruz bile?
They drew first blood...

rumar80

Prestij'in taktiği bu. Ağıza bir parça bal çalıp sonra unutma.
Ben almıyorum artık.
Diyeceksiniz  Orbital ve Buddy'yı aldın.
Haklısınız.
Ama bu kadar az Frankofon varken başka çarem yoktu.
Bundan sonra zor.

Nightrain

Orbital'in devamı gelirse alacağım yoksa almıyorum.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

İlhan Yılmaz

Canınız sağolsun dostlar... Biz, sattıklarımızın parasını yiyoruz. Bitmedi bir türlü. Nasıl sattıysak artık... Parayı bitirdiğimizde dönücez ve kalan sayıları basıcaz iyi mi?

Nightrain

Hem basılan çizgi romanların devamı gelmesin hem de gel buraya atarla iyi mi?
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

İlhan Yılmaz

Atarla ne alakası var... Alt tarafı bi espri yapalım dedik. Satış rakamları bu ironiyi kaldıracak derecede çünkü.

gamlıbaykuş

Sakin Şampiyonlar sakin. Iftar vakti yaklaşırken gerilime gerek yok. Prestijin yayınlarını heyecanla bekleyenlerin olduğunu İlhan bey de biliyordur. Umarım en kısa zamanda yeni sayıları okurlar çizgi roman severler..
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

HacıGeraltEmmi

Bu kalitede çıkan her frankofon benim nazarımda makbuldür. Devamı çıkarsa ne ala, çıkmazsa bile tam maceralı albümler okumuş olurum ve kazançlı sayarım kendimi. Moralleri bozmaya gerek yok, umarım satışlar artar ve bizler öncelikle Efsane'nin daha sonra diğerlerinin yeni cildine kavuşuruz bir an önce. ::)

hennessy

Ne paraymış ye ye bitmiyor gayri güzel frankofonları bekliyoruz.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

OZAN BALIM

Son çıkan fumettilerle ilgili tek sayı ve cilt tartışması zamanında yapıldı. Çoğunluk cildin daha uygun olduğu görüşünde olsa da yayıncı yayınların düzenli aylık periyodla çıkacağını söylediğinden tartışma ilk sayılarla birlikte sona erdi. Ancak daha 2. ayda arabanın tekeri kırıldı. Neyse 3. saylar sürpriz oldu, yine sustuk ama şimdi satış olursa diğer sayıların çıkacağı anlamı çıkan şaka-yorumlar geliyor yayıncıdan. Keşke baştan söyleseydiniz bunu, hadi frankofonda yılda bir sayıyı anlarım da Cassidy gibi hep topu 18 sayı olan bir sınırlı seriyi 18 yılda tamamlamak normal değil. O da nerden çıktı derseniz, 3 yılda 3 sayı periyodu 18 yılda 18 sayıya denk geliyor da ondan. Fumettide satışa endeksli bir yayın politikası sağlıklı değil, kaç kişiyiz sonuçta?