Presstij'den Yeni Yayınlar

Başlatan altay1944, 01 Mayıs, 2013, 19:54:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sakızlı Ohannes Paşa

Frankofonla alakam asteriks ve red kit'le sınırlı olmasına rağmen güzel baskısı nedeniyle Orbital 1-2'yi ben de aldım. Devamı gelirse mutlaka alırım.

Ralph

Prestij bence biraz kendini sorgulamalı. Oldukça kaliteli eserlerin satışının bu denli düşük olmasının bir nedeni olmalı. Bence bir yenilenmeye gidilmeli yayınevi olarak. Okuyucu güvenmiyor ve yarım kalacağını düşündüğü seriye el sürmüyor. Bence biraz, daha da zorlanarak birkaç seri bitirmeli Prestij, en azından güven kazanmak için zararına bile olsa satış yapmalı bir süre... Yoksa okuyucu da yayıncı da zararda kalmaya devam edecek.

Cassidy bekliyorum hala mesela. O kadar okuduk, beğendik ama kaldı öyle... Haliyle bir sonraki yayınlarına elim gitmiyor.

sulkesen

İtalyan ve Fransız cinsi çizgi roman basmak ülkemizde çok zor satışları çok düşük ayrıca rekli serilerin maliyetleri çok fazla yani zaten çok riskli serilerdi. cassdy çok iyi leğende, durango, buddy orbital çok iyi olması satış olmadığı için bir anlam ifade etmiyor. yani sorunu direk yayıncının üstüne atma bir çözüm değil gençler sadece comics ve manga okuyor zaten okur grubu oldukça kısıtlı. mesela flash'ın çizgi romanı çok kötü olmasına rağmen Amerikan tarzı olması ve renklamının olması sebebiyle iyi satıbiliyorken çok iyi seriler olmasına rağmen bir çok kitap satış yapmıyor mesela Dylan dog kaç yayınevi değiştirdi

Mrtekin

Umarım, Prestij bazı sorunlarını halledip, hep bu piyasada kalmaya devam eder.

Çr yayıncılığı hakikaten çok zor iş...

They drew first blood...

aa

Ben de Durango yu sevmiştim ve alıyordum. Yarıda kalırsa üzülürüm..
Esse Gesse Hayranı...

emre ozdamarlar

Prestij'in yapmasi gereken ilk ve en önemli sey sosyal medyada gözukmek.
JBC'nin basarisi sans degil. JBC su an internet uzerinden tanitimi en guzel yapan yayinevi. Facebook, twitter gibi kanallari cok efektif sekilde kullanip okuyucuyu yayinlarindan haberdar ediyor. Kitap cikmadan önce tanitimini yaparak musteriyi hazirliyorlar bir sekilde. Kitabi basip insanlarin kendilerini kesfetmelerini beklemiyorlar, aktif bir sekilde calisip piyasaya yeni okuyucu kazandiriyorlar.

Deadman

Aslında burada Presstijin yapması gereken, 5 tane kütük gibi frankofonu tek seferde çıkartmak yerine 2 ayda bir, tek sayı çıkartmak olsaydı kimse bu kadar tepki koymazdı... Bir yılıda komple yayın çıkarmış olarak geçirirdi... Onu da mı ben söyliyeyim.... Yanınada toplamda 2 ayda çıkardığı 9 sayı fumettiyi koyun al sana yıl doldu... Her ay da kitap çıkarmış olurdu... ;)

Tabi yayıncınında kendine göre bir düşüncesi vardır...

Ama yinede kendi içinde istikrarı olan ve keyif aldığım yayınlar... Frankofon gibi frankofonlar... Durangodan tutunda Orbital'e kadar... Kitaplıkta böyle kalitede fronkofon görmek gerçekten çok zor...

Nightrain

Frankofonları dönüşümlü olarak yayınlayabilirler. Kimsenin itiraz edeceğini sanmıyorum.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

emre ozdamarlar

Istedigi yayini istedigi siklikta yayinlasin, yeni musteri yaratamazsa yine elinde patlar o kitaplar. Prestij'in sikintisi satislarin az olmasi, bunu asabilmeleri icin de reklam yapmalari gerekiyor. Gunumuzde de reklam yapmanin en kolay ve bedava yolu sosyal medya. Bu kadar bariz bir yöntemin kullanilmamasini hayretle karsiliyorum.

Mister NO

Cassidy son çıkan 3. sayının üzerinden 1,5 seneden fazla geçti.

Legs Weaver ve Nick Raider'a harcanan enerji, Cassidy için sarfedilse hali hazırda 9 sayı çıkardı. Topu topu 18 kitaptan oluşan Cassidy tamamlanır mı?

4. sayı için tahmini bir zaman var mı?

Çok sevdiğim Durango'yu sormaya cesaret bile edemiyorum.

altay1944

4.sayıların baskıya hazır olduğunu duymuştum.Basılır mı...Çıksa alırdım ama zerre kadar ümidim yok.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

Solomon Kane

İlhan abi' nin sağlam bir dayağa ihtiyacı var. :) bunu şaka olsun diye de söylemiyorum. Bence çizgi roman severler olarak bir araya gelip sağlam bir dayak atın. Yoksa akıllanacağı yok :D :D :D Ha biz atamayız, uğraşamayız diyorsanız işi bana devredebilirsiniz. Bir miktar ücret karşılığında tabi. :) yoksa cidden akıllanacağı yok :) boş işlerin savunucusu, hayalperestlerin önderi ilhan abi :) titre veya dayak yiyerek kendine gel :) Şaka bir yana bana en son teliflerini ödeyeceğini söylüyordu. Bu bezmişlikle ne yapar bilmem. iki haftadır beni de aramadı. İnş ölmüştür hahah :D :D Şaka bir yana bu yorumu okuyup da beni tanımayanlar için: İlhan abi en sevdiğim abilerimden biridir. O yüzden bu kadar rahat yüklenebiliyorum :) Yine de ücret karşılığı dövülür :D
Hiç bir yerde huzur bulamazken ölmek için endişe etmek neye yarar? JUDAS

Yarım uyku 4 sandviçe bedeldir. ( Demir Pençe Filminden)

" Çelikten yüreklerimiz, tunçtan ruhlarımız, kurşundan mermilerimiz vardır."

Bütün çizgi romanları bulabileceğiniz tek yer cennettir. ( Ben :) )

caretta

Cassidy,Nick Raider,Durango ve Buddy Longway adlı çizgi romanları yarıda bırakan bu yayıneviydi değil mi?
Saydıklarımın hepsini almış ve okumuştum.Yani benim gibi gözü Teks ve Zagor'dan başkalarını görmeyen
birisine bile bunları sevdirebilmişlerdi.Yazık oldu arkası gelmedi...

drgavsever

Acaba yayıncılık hayatına Hoz comics gibi sonmu verdiler.Bari yayınlamış oldukları frankofonlara devam edebilselerdi keşke....

Mrtekin

Maalesef satışlar istedikleri gibi olmadı.

Kurdaki bu artışlar ile, artık devamını getirebileceklerini sanmıyorum.
They drew first blood...