Batman v Superman: Dawn of Justice (2016) - DCEU Film 2

Başlatan dean, 25 Ağustos, 2013, 02:01:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 17 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

battlehammer

lex luthora ince belliden çay içirmek güzelmiş hakikaten.

rumar80

dean

Biraz geç oldu ama eklemeden olmaz. Filmin son fragmanı da yayınlandı.

https://www.youtube.com/watch?v=eX_iASz1Si8

Not: Ben bile beğendim.

Not II: Gün içinde fragman ile ilgili bi'şeyler yazmayı planlıyorum.

lampard

İlk defa bi filmde Batman kendisi gibi dövüşüyor, WW da iyi görünüyor. Benim için problem Snyder'in Superman'i ele alışında. Geçen film Superman'e adam öldürttü, burda da sürekli kızgın kaşlar çatık, gelip Batman'i tehdit etmesi falan hiç hoşuma gitmedi.

Chuck

Çizgi romanda ve animasyonda ki dövüş tarzını fragmanda gormek inanılmaz heyecanlandırdı. Bu filmden o kadar umutlu değildim. Beklentilerimi daha çok Deadpool ve Suicide Squad'a yoğunlaştırmıştım ama bu fragmanla dengeler değişti.
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

Mrtekin

Cidden bu güzelmiş; niye daha önce bunla çıkmadılar ki?
They drew first blood...

Pulluk

Yalnız şaka maka filmi izlemiş kadar olduk artık...
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

dean

Batman v Superman: Dawn of Justice filmi kendi içerisinde iki ayaklı bir film olacak. Muhtemelen filmin 3/4'ü Batman v. Superman, geri kalan 1/4'ü ise Dawn of Justice olacak. Bir önceki fragmanı benim gibi beğenmeyen ve film ile ilgili ağır eleştirilerde bulunan insanların en fazla takıldığı konu fragmanlarda Dawn of Justice kısmının gösterilmiş olmasıydı. Elbette herkesin bildiği bir şeydi ikilinin barışacağı ama bunu sinemada görmek gerekiyordu çünkü filmin ana motivasyonu Batman versus Superman üzerineydi. Bu fragmanda ise yine Batman versus Superman üzerine yoğunlaşıldığı görülmekte. Önceki fragman yerine bu fragman çıksaydı ben eminim ki ne beklentiler düşeşmezdi aksine iyice artardı ama artık olan oldu.

Fragmanda özellikle dikkat çeken ilk şey açılıştaki Batman sahnesi. Benim en fazla şaşırdığım şu oldu fragmanda sonra yerli yabancı bir çok yerde Batman'in dövüş tarzının bu olmadığa dair azımsanmayacak kadar yazı okudum. Şimdi ben yıllardır çizgi roman okuyorum. Bu yıllarda elbette Batman de okuyorum. Ben her zaman Batman'in böyle dövüştüğünü gördüm. Muhtemelen insanlar hala Nolan'ın Batman'lerinin etkisinde Nolan'ın üçlemesinin en zayıf yönü benim için hep aksiyonuydu. Rises'de dövüşler son derece ruhsuz ve zayıftı. Bu gördüğümüz sahnede ise Batman'i ben çok daha çizgi romanlardakine uygun bir şekilde dövüştüğünü gördüm. Bruce Wayne tüm dövüş sanatlarını en üst düzeyde bilen bir adam olduğuna göre 15 tane adama bu şekilde dalar diye düşünüyorum. Burada kilit nokta bence insanların hala Christian Bale'in Batmanliğinin hantallığından kurtulamamış olması.

Fragmanda beni rahatsız eden şey ise Superman'in villain gibi yansıtılması oldu. Çizgi roman uyarlamaları ile fazla içli dışlı olmayan birine sadece bu fragmanı izletseniz muhtemelen bunun bir Batman filmi olduğunu ve filmin düşmanın da Superman olduğunu düşünecektir. Filmde ilgili bazı kaynaklardan daha önceki kaygılarımı haklı çıkartan bi'şeyler okudum. Bunların ne olduğunu daha sonra DCEU başlığında yazmaya çalışacağım.

Nightrain

Son fragmandaki Batman mukemmel. Görüldüğü uzere Ben Affleck cuk oturmuş role. Bence sinema tarihinin en iyi Batman i olacak. Bu kadar net soyluyorum. Zemini delip yukari çıktığı sahne mükemmel.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Mrtekin

O kadar da değil. :)

Sinema tarihinin en iyi Batmani Michael Keaton'dur ve öyle de kalır.

They drew first blood...

Animvader

Filmdeki dövüş koreografisi Arkham oyun serisindeki Batman'ın neredeyse aynısı olmuş.Batman Begins filminin PS2'ye çıkmış bir oyunu vardı.Oyunda filmle orantılı olacak şekilde sürekli saklanmanız, düşmanlardan kaçınmanız gerekiyordu, tek kurşun yiyince ölüyordunuz ve oynarken acayip sıkılmıştım.O yüzden dövüşmeyi daha iyi beceren bir Batman benim hoşuma gitti.

rumar80

Alıntı yapılan: Animvader - 15 Şubat, 2016, 21:44:56
Filmdeki dövüş koreografisi Arkham oyun serisindeki Batman'ın neredeyse aynısı olmuş.Batman Begins filminin PS2'ye çıkmış bir oyunu vardı.Oyunda filmle orantılı olacak şekilde sürekli saklanmanız, düşmanlardan kaçınmanız gerekiyordu, tek kurşun yiyince ölüyordunuz ve oynarken acayip sıkılmıştım.O yüzden dövüşmeyi daha iyi beceren bir Batman benim hoşuma gitti.

Sen yazınca hatırladım.  Ne sıkıcı oyundu o. Batman hatrına bitirmiş sonra da elden çıkarmıştım.

Nightrain

Ben o oyunu bayağı sevmiştim. Hatta 2 kere bitirmistim. ;D
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

siyahderikoltuk

Alıntı yapılan: Nightrain - 15 Şubat, 2016, 22:39:40
Ben o oyunu bayağı sevmiştim. Hatta 2 kere bitirmistim. ;D
Bu konuda sana hak veriyorum. PS2 standartlarına göre gerçekten iyi, üzerinde uğraşılmış bir oyundu.

dean

Filmin süresi açıklandı. Batman v Superman: Dawn of Justice, 151 dakika olarak vizyona girecek. Bu The Dark Knight Rises'den 13 dakika daha kısa, Man of Steel'den 8 dakika daha uzun demek.