Star Wars: Episode VII - The Force Awakens

Başlatan dean, 12 Eylül, 2013, 01:49:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Chuck

1- Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back
2- Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi
3- Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
4- Star Wars: Episode IV - A New Hope
5- Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
6- Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

dean

Alıntı yapılan: hanac - 16 Aralık, 2015, 16:07:31
Dean, bu nasıl olur ? Kamuoyu açıklama bekliyor.

Çok uzun bir yazı yazdım ama sonra yazıyı yedekledim. Buraya atmayacağım. Şu anda hiç flame war'a girecek havamda değilim. Bu aynı serinin filmleri neticede, boşu boşuna tartışmaya gerek yok.

Pulluk

Bu da benim listem olsun. Öte yandan listesinde 2. üçlemenin filmlerini başa alanları da kesinlikle garipsemiyorum, zira  kuşak farkı dolayısı ile bunu gayet doğal buluyorum. Muhtemelen şimdinin gençleri için de 3. üçleme gelecekte en iyi SW filmleri olacaktır.

1 - Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back
2 - Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi
3 - Star Wars: Episode IV - A New Hope
4 - Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
5 - Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
6 - Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

antiochia

Benim listem:
1-Star Wars: Episode IV - A New Hope
2-Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back
3-Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
4-Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi
5-Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
6-Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Animvader

Bütün forumdaşlardan bir ricam olacak.Filmi abimle izleyebilmek için 3-4 hafta bekleyeceğim.Bu sebeple filmi izleyenlerden, film hakkındaki spoiler gibi bilgileri sadece bu başlığa yazmanızı rica ediyorum.Diğer sitelerden uzak durabilirim ama günlük altınmadalyon alışkanlığımı bırakamam, bu süre boyunca bu başlıktan radyasyonlu gibi uzak duracağım  :)

hanac

Alıntı yapılan: Animvader - 16 Aralık, 2015, 23:06:09
Bütün forumdaşlardan bir ricam olacak.Filmi abimle izleyebilmek için 3-4 hafta bekleyeceğim.Bu sebeple filmi izleyenlerden, film hakkındaki spoiler gibi bilgileri sadece bu başlığa yazmanızı rica ediyorum.Diğer sitelerden uzak durabilirim ama günlük altınmadalyon alışkanlığımı bırakamam, bu süre boyunca bu başlıktan radyasyonlu gibi uzak duracağım  :)

Ben filmi yarın izleyeceğim

Sana özel mesaj ile spoiler atarım  :)

hanac

Bu arada, Taht Oyunlarının "Brienne of Tarth" ı da filmde oynuyormuş.

Captain Phasma imiş karakterinin adı. Sanırım yüzünü göremeyeceğiz.

hanac

Az önce filmden çıktım.

Çok beğendim, Notum 8.5 / 10

Sakızlı Ohannes Paşa

Siz siz olun izleyene kadar internetle bağınızı minimum seviyede tutun. Dün öyle bir spoiler yedim ki evlere şenlik. Belki doğru değildir diye küçük bir umudum var. Hayırlısı bakalım.

dean

Alıntı yapılan: Sakızlı Ohannes Paşa - 17 Aralık, 2015, 16:10:21
Siz siz olun izleyene kadar internetle bağınızı minimum seviyede tutun. Dün öyle bir spoiler yedim ki evlere şenlik. Belki doğru değildir diye küçük bir umudum var. Hayırlısı bakalım.

Aynen öyle. Spoiler yemek istemeyen filmi izleyene kadar internete girmese yeridir. Spoiler işi saçma sapan bir hal aldı. Ekşide adam en baba spoiler'ı yazarak başlık açmış. Nereye girersen gir sitede gözüne solda giriyor spoiler. Onun dışında da filmi izleyen bazı insansılar bilerek spoiler verme peşinde. Bu derece merakla beklenilen filmlerde böyle spoiler'ları bilerek vermek zavallıca. Filmle ilgili konuşacak, fikir üretecek kapasite yok. Spoiler vererek tatmin olmaya çalışıyorlar.

Nightrain

Bugün BİM lisansli Star Wars ürünlerini satilmaya başladı. Sabah gidip; çanta, tişört, şapka ve kupa aldim. Havlu ve yastikta vardi fakat ilgimi çekmediği icin almadim.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Pulluk

Ruh hastasının teki Ekşi'de direkt filmin en bomba olayını direkt spoiler olarak konu başlığı açarak yazmış ve maalesef bu sabah sol bölümde en üstte kabak gibi yakalandım ben de!!! :-X :-\

Sakızlı Ohannes Paşa

Yediğim spoiler maalesef doğru çıktı. Bazı insanlar ne kadar meraklı küfür yemeye. Neyse ben filmle ilgili görüşlerimi yazayım. Bundan sonrası spoilerdır. İzlemeyenler okumasın. Ben de küfür yemeyeyim  ;D

SPOİLER

Her şeyden önce ben filmi beğendim. İyi bir film, başarılı, Star Wars adını dolduruyor. Ama tam olarak umduğumu bulamadım. Filmin ilk yarısı çok iyiydi. İliklerime kadar zevk aldım. Ama ikinci yarısıyla birlikte klasik Hollywood laçkalığı başladı. Hele sonu hiç olmamış bence.

Filmin iyi yanlarından bahsetmek gerekirse; görsellik beklenildiği gibi muazzam. CGI kararinda kullanilmis. Oyunculuklar iyi. Yaratılan karakterler başarılı. Hele BB-8 olağanüstü. Return of the Jedi'dan sonra hikayenin gittiği yer tutarlı. İlk filmi anımsatan çok fazla şey var. Hah işte aslında olay tam da burada kopuyor. İlk filme gereğinden fazla yaslanılmış. Filmden önce sağda solda çıkan açıklamalardan bu filmin rol model olarak orijinal üçlemeyi esas alacağı, prequel üçlemeyi ise çok da fazla göz önünde bulundurmayacağı anlatılıyordu. Aslında bu iyi bir şey olabilirdi. Ama bu kadar abartılı olunca tadı kaçmış. Tamam prequel üçlemenin bir çok zayıf yönü var. Diyaloglar çok zayıf, oyunculuklar genel olarak vasat, orijinal üçlemenin havasını yansıtamıyor, cgi'in suyunu cikariyor ama bu kadar da gözardı edilecek filmler değiller. Prequel üçlemenin de Star Wars evrenine katkı sunan birçok özelliği var. Mesela harika ışın kılıcı düelloları var. Ya da 3 filme güzel bir şekilde yedirilmiş politik çatışma. Bir diğeri Jedi Order'ın ihtişamı.  Bu filmler öyle ya da böyle Star Wars efsanesine katkı sunan filmler ve bunları hiç takmamak oldukça yanlış bir karar. Tamam A New Hope'u anımsatan sahneler hoş geliyor ama filmin sonunu da aynı şekilde bağlayınca da tatmin etmiyor bence. Death Star küçüktü bu Starkiller Base ise gezegen beyler bunu yok edemeyiz diyorlardı. 20 X-Wing ve esas ekiple hallettiler olayı. Ee tamam biz bunu A New Hope'da gördük zaten. Bize yeni sunulan bir şey olması gerekmiyor mu?

Bir diğer husus da bu Force denilen olgunun bir kudreti var. Yani Force'u hissedebilmek, onla bütünleşebilmek, Force'u kullanabilmek yıllar süren zihinsel ve fiziksel eğitimle başarılabiliyor. Ya da biz öyle biliyorduk. Bizim esas kız "yahu Force gerçek miymiş" modunda takılırken 10 dakika sonra stormtrooper'lara ellerini çözdürüyordu. Hele bir de sonda eline ilk kez ışın kılıcı alıp da Kylo Ren'i harcamasından ben utandım. Yazan, yöneten ve oynayan nasıl utanmamış anlamadım.

SPOİLER BİTTİ

Genel olarak Force Awakens izlemekten keyif aldığım bir film oldu. Ama Star Wars evrenine kattığı çok da bir şey yok. Yönetmen risk almaktan çekinmiş. Tabi bunun için onu suçlayabilr miyiz o da ayrı. Tüm Star Wars filmleri için Force Awakens'ı da katarak bir beğeni sırası oluşturmak gerekirse;

1- A New Hope
2- Empires Strikes Back
3- Revenge of the Sith
4- Force Awakens
5- Return of the Jedi
6- Attack of the Clones
7- The Phantom Menace

Pulluk

Önceden yediğim hayvani spoilera rağmen yine de bayıldım. Leia, Luke ve Han'ı ilk gördüğüm anlarda (salondan gelen alkışların da etkisiyle) gözlerim dolmadı desem yalan olur. Bu arada senaryoya çok laf atıldığını görüyorum ortamlarda ama senaryonun gelmiş geçmiş en iyi SW filmi olan Empire Strikes Back'in senaristi Lawrence Kasdan'in ellerinden çıktığı unutulmamalı. (8/10)

egeman45

Filme yapılan yorumları, eleştirileri görünce beklentimi azaltıp gitmiştim bugün.Öncelikle şunu söylemeliyim beni fazlasıyla tatmin etti.Her şeyden önce film başlangıcındaki kayan yazıları görmek bile tüylerimi diken diken etmeye yetti.Filmde eski dostları da yeni karakterlerle birlikte görmek sevindiriciydi.Başarılı bir ilk film olmuş, eksikleri tabiki var çok fazla ayrıntıya girip spoiler vermek istemiyorum. Serinin diğer 2 filminde bu eksikliklerin rahatlıkla kapatılabileceğini umuyorum. 8/10