Hint Filmleri

Başlatan hanac, 22 Kasım, 2013, 17:33:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tommikser

İzlediğim en iyi Hint filmlerinden biriydi.En güzel yanı bence arka plan.Hindistan'ın o renkli ama bir o kadar da sefil halleri çok iyi gösterilmiş.Yönetmen bunları tüm çıplaklığı ile ve korkusuzca sergilemiş.Zaten sırf bu açıdan bile film izlemeye değer.

Konu olarak bakılırsa sonu ile gerçeten donup kalıyorsunuz.Nasıl yani bu kadar mı olur? Gibi cümleler  izleyen herkesin ağzından dökülüyor.Oyuncular ve performansları çok iyi.Hint polis teşkilatının da gerçekten karanlık yüzü görülmeye değer.

Eğer bir ön yargınız yoksa,sadece uçmalı kaçmalı filmler izlerim bana yeter veya elinde kılıcı tüylü donu olan kahramanlar yoksa yüzüne bile bakmam demeyenlerdenseniz kesinlikle beğeneceğinize eminim.

Şimdiden iyi seyirler.Aman kesinlikle sonuna kadar izleyin bir saat izledim daraldım falan demeyin.Sonu gerçekten enfes.

kalidor

O kılıçlı ve "tüylü" donlu kahramanlar sayesinde forum şu an bulunduğu noktada sayın tommikser ;)
Crom! Ölüleri Say...

kedidiro

politik filmleri severim... örneğin jim sheridan'ın gerçek bir olaydan hareketle çektiği '' babam için'' en sevdiğim filmlerden biridir. ingilizler bu işi iyi bilir. hintlilerin ise en azından bu film özelinde çok başarılı olduğunu söyleyemeyeceğim. fikir çok iyi, oyuncular samimi ve sevimli ama senaryo çok zayıf... maddi destek alamadan kalkıp hindistan'a gelen kızın o kalabalık, atlı, patlamalı filmi hangi bütçeyle çektiği belli değil. gençleri ikinci bölümde cinayet işlemeye itecek motivasyon eksik, yöneticilerin bu kadar sert tedbirler uygulaması çok mantıklı değil ve tabii ki film çok çok uzun... ama renkleriyle, hint kültürüyle, danslarıyla, hoş esintileriyle sevimli bir film ve ne yazık ki bu sevimlilik bence filmin zararına çalışıyor ve onu bir politik filmin sahip olması gereken sorgulama, sarsma işlevinden uzaklaştırıyor.

hanac

Yorum için teşekkürler Selami Hocam.

Bakalım Alan Ford beğenecek mi, yorum sırası onda.

hanac

Benim Adım Khan – My Name is Khan

Bu sefer Aamir Khan'ın en büyük rakibi Shah Rukh Khan var karşımızda.
Fanaa filminden tanıdığımız Kajol kendisine eşlik ediyor.

Filmin konusuna gelirsek;

Rızvan Khan (Shahrukh Khan) küçüklüğünü annesiyle (Zarina Vahab) ıssız bir yerde geçiren bir müslümandır. Annesi öldükten sonra Amerika'ya küçük kardeşinin yanına gider. Orada tanıştığı ve aşık olduğu Mandira (Kajol) adında dul ve Hindu bir kadın ile evlenir. Rızvan Khan aynı zamanda da Asperger sendromu hastasıdır. 11 Eylül saldırılarından sonra aile çok zor durumlara düşecektir, bu olaylar neticesinde Rızvan ABD Başkanı ile buluşmadan eve geri dönmeme kararı alır ve ona diyecektir ki:

"Sayın Başkan, benim adım Khan ve ben bir terörist değilim."

Film iyi bir film ama hikaye ABD de geçtiği için bir Bollywood filmi değil de Hollywood filmi havası var.
Açıkçası bazı bölümleri hoşuma gitmedi daha iyi bir film bekliyordum.

Filmin en iyi yönü oyunculuklar özellikle Shah Rukh Khan çok çok iyi.

http://www.imdb.com/title/tt1188996/?ref_=nv_sr_2

Tuco Ramirez

Otistik veya zeka seviyesi düşük kişi rolleriyle Oscar ödülünü kazanmış hollywood starları vardır bilirsiniz. "Rain Man" filminde Dastin Hoffman, "Forrest Gump" filminde Tom Hanks aklıma gelenler.
Bu filmde de Shah Rukh Khan otistik rolü ile bu verdiğim örneklere yakın performans sergiliyor bence.

kalidor

Filmi izleyeli yaklaşık 2 sene olmuştur. Öyle hafızalardan silinmeyecek derecede bir başyapıt olmasa da sıkılmadan seyredilebilecek güzel bir film. Filmde otistik bir adamın saflığı, merhameti işlenmiş. Bu arada 9/11 sonrası batıdaki müslüman fobisi de aktarılmış. Öyleki ABD'de komşuları tarafından çok sevilen Khan 11 Eylül sonrası ise tanıdığı tanımadığı insanlar tarafından dış görünüşü ve potansiyel bir terörist olma hezeyanıyla dışlanır. Film de herşey iyi güzeldi de takkesiz dışarı çıkmayan böyle sofu bir müslüman portresini sırf dinler arası diyalog olsun diye kitap ehli olmayan bir kadınla evlendirmek de mantık hatası olmuş.
Crom! Ölüleri Say...

hanac

GO GOA GONE

Bu filmde Bollywood'a hükmeden Khan dörtlüsünden en ufağı olan Saif Ali Khan var.
Diğerlerini hatırlarsak Aamir Khan, Salman Khan ve Shah Rukh Khan.

Filmin konusuna gelirsek;

3 arkadaş tatil için Hindistan'ın Bodrum'u olan Goa'ya giderler ve ufak bir adada Rus mafyasının düzenlediği bir partiye katılırlar.
Bu parti sırasında ilk defa denenecek olan yeni bir uyuşturucu dağıtılır. Bu uyuşturucuyu kullanan herkes sabah zombiye dönüşür.
Adadan tek kurtuluş 72 saat sonra gelip partiye katılanları alacak olan teknedir.
Bu arada zombiye dönüşmeyenler hayatta kalmaya çalışacaklardır.

Film oldukça vasat bir komedi. Aslında iyi başlamıştı ama sonra aynı tempoda devam ettiremediler.
Espri kalitesi çok düştü ama yine de seyredilir bir çerezlik diyebilirim.
Bir özelliği de ilk hint zombi filmi olmasıdır.

http://www.imdb.com/title/tt2436516/?ref_=nv_sr_2

hanac

doktor1881

zombileri severim ;D ;D bu akşam listemde film

Harun Ça

Bizim de ilk zombi filmimiz adada geçiyordu. Komedi zombi filmlerini pek sevmiyorum bi Zombieland hoşuma gitmişti buna vakit ayırırmıyım bilemedim.

doktor1881

İZLEMEYE BAŞLADIM İLK 3 PARTDA SORUN YOKTU AMA 4 VE 5. PARTLAR DA VİDEO YOK TEK SİTEDE DEĞİL HEPSİNDEDE AYNI filme gelince rahmetli Öztürk Serengil bir ara yarışma sunuyordu orda 'GIDIKLADI' dediği zaman başaramadı anlamındaydı Bu film gıdıklayamadı bile Ben Z Nation ve Constantinenin yeni bölümleri gelmiş ona kaçayım ;D ;D bu arada partlarla ilgili bilgisi olan varsa yazarsa yarım bıraktığım işi bitireyim Zira yarım bırakmayı sevmem Bu alışkanklık video kasetler ortalığı istila ettiği zaman kaset kiraladığımızda paramız boşuna gitmesin diye sonuna kadar seyrettiğimiz zamandan kalma ;D

hanac

Benim seyrettigim sitede tek part olarak seyrettim.

Bulayim sana özel mesaj atarım dostum.

Mrtekin

Hasan abicim, yani daha ne kadar zorlayacaksin, aci cektireceksin kendine cok merak ediyorum.

İlk hint zombi filmi yerine keske "ada"yi seyretseydin. Yemin ederim cok daha iyidir. Hem Taner Birsel'de var.
They drew first blood...