Ana Menü

Toplu Okumalar

Başlatan V, 29 Aralık, 2014, 21:06:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Bende şu an 3. kitapdayım.

Tommikser aka Güneş Semerci de okumaya başladı.

Şu anda okuyan 4 kişiyiz, pizagor da var.

emre ozdamarlar

Ben 2. kitabi Harem'de otogarda otobus beklerken okumaya baslamistim, otobusun gelmesine bi 2-3 saat vardi heralde. Kitap o kadar surukleyiciydiki, nasil dalip gitmissem neredeyse otobusu kaciriyordum.

hanac

3. kitap bitmek üzere. Acayip heyecanlı bir yerdeyim.

Genel değerlendirmemi hepsini okuyup bitirince yapacağım.

Şu anda Pizagor, V, Kalidor ve Tommikser de okuyor.

hanac

Tabii ki Sansürsüz metini okuyacağız  :)

Biyolojik denemeler yapılan bir kuruluştan kaçan biri, kısa süre sonra domino etkisiyle insanların yüzde doksan dokuzunu yok edecek mutasyona uğramış ölümcül bir grip mikrobunu yaymaya başlar. Hayatta kalmayı başaran korku ve şaşkınlık içindeki bir avuç insan kendilerini kurtaracak bir lider arayışı içine girer. Ve iki aday ortaya çıkar... Colorado'da bir halkevi kurmakta ısrar eden 108 yaşındaki hayırsever rahibe Abagail ve kötülükten başka bir şey düşünmeyen, kargaşadan mutlu olan şiddet yanlısı "kötü adam" Randall Flagg...

Yalnızca düşlerde var olabileceğini sandığımız karanlık bir hikâye...

1216 sahife olduğunu hatırlatayım.  ;)

V

Yolculuk devam ediyor...

2. kitapta yol arkadaşları birleşti.Bilim kurgu fantezinin önüne geçti.

3. kitapta bilim kurgu ve post apokaliptik öğeler ağır bastı.Ayrıca King kitabın sonlarına doğru artan bir ivmeyle gerilimi de ekledi.

4. kitap durgun seyrediyor ama Mahşer kitabına göndermeler  var ve Roland'ın geçmişine dair boşluklar doldurulmaya devam ediyor.

Ben de ivmelenmiş bir şekilde okumaya devam ediyorum..

"İstemem,eksik olsun.."

V

Elbette varım.Öncelikle Kara Kule bitmeli..
"İstemem,eksik olsun.."

dean

Bu kitap zamanında 800 sayfa civarı basılıyor. Türkçeye çevirilirken 400 sayfa da Altın Kitap kesiyor. Daha sonra Stephen King eski yazılarınıda tekrar derleyip 1200 sayfalık bu versiyonu çıkarıyor. Altın Kitapta en sonunda 1200 sayfalık versiyonu çeviriyor. Ki Altın Kitap zamanında aynı şeyi "It" kitabı içinde yapmıştı. Geçenlerde onunda tam versiyonu çıktı.

hanac

Bu değerli bilgiler için çok sağol Dean.

400 sayfa nire 1200 sayfa nire.

pizagor

Ben yeni okudum, dışarıdan destek veririm artık  :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar... KRONİK İTTAPAR!!!
Hayat sana sokak hayvanlarına davrandığın gibi davransın!

pizagor

Alıntı yapılan: V - 13 Mayıs, 2015, 20:25:56
Yolculuk devam ediyor...

2. kitapta yol arkadaşları birleşti.Bilim kurgu fantezinin önüne geçti.

3. kitapta bilim kurgu ve post apokaliptik öğeler ağır bastı.Ayrıca King kitabın sonlarına doğru artan bir ivmeyle gerilimi de ekledi.

4. kitap durgu seyrediyor ama Mahşer kitabına göndermeler  var ve Roland'ın geçmişine dair boşluklar doldurulmaya devam ediyor.

Ben de ivmelenmiş bir şekilde okumaya devam ediyorum..

Ben de tam bundan bahsedecektim. Herkes bu kadar methederken bir türlü hikayeye dahil olamıyorum ve neden diye düşünüyorum. Eli silahlı kovboy silahşörlerin yeraldığı vahşi batı benzeri bir dünyada bir yandan kaleler ve şövalyelik benzeri yapılandırmalarla ortaçağ, bir yandan da modern dünya, sayborglar – robotlar, büyü ve onunla birlikte solucan delikleri benzeri öğelerle kurgu aşureye dönüyor. Aklına ne geliyorsa hikayenin içine tıkıştırmış Stephen King. Sanıyorum bu aşureden hoşlanmadım.

pizagor

pizagor

Dördüncü kitabın başındaki bilmececi tren bölümünün (ki bence King'in şimdiye kadarki en sefilleri oynadığı kısım buydu) sona ermesiyle birlikte ilk defa serinin bir kitabından gerçekten zevk almaya başladım. Şaşkınım :)

pizagor

Dördüncü kitap sonrası durdum. Neredeyse 2 aydır beşinci kitaba başlatacak hevesi bulamıyorum...

shiroyasha

Yine Altın kitapların bastığı çizgi roman serisinin devamı var mı ? varsa basılacak mı ? bilen var mı ?

V

Seriyi yaklaşık birbuçuk ay önce tamamladım.Genel olarak puanım 8/10 dur...
"İstemem,eksik olsun.."