Injustice Tanrılar Aramızda - Çizgi Düşler

Başlatan hennessy, 20 Mayıs, 2015, 22:38:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Seriyi ben de çok seviyorum.  Tek itirazım Superman'in Bane gibi davranması.
Bu kadar tekrar olmasa iyi olurdu.  Ama okunması gereken bir seri.

Sakızlı Ohannes Paşa

2. yil ilk cilt zirveydi adeta. Olaya Green Lantern Corps da dahil oldu ve isler kizisti. Su super hap mevzusundan cok hoslanmadim sadece. Bir de yazar iki kutup arasinda ortada olarak basladi yazmaya ama gitgide Superman'i kotu gosterme yonune kayiyor. Superman'i cok sevmem ama bu kadar hizli bir sekilde harcanmasina da gonlum el vermez. Biraz sindire sindire mumkunse.

Ilk yilda her sayi 30 sayfayken bu cillte 20'ye dusurulmus. Biraz az olmus gibi. Tek bir olay etrafinda bir solukta bitti cilt. Tadi damagimda kaldi.

2. Yil ilk cilt: 9/10

rumar80

İkinci yılı daha okuyamadım ama Superman'in kontrolden çıkmasının temel sebeplerinden biri de Wonder woman bence. Onun etkisi altında kalan Superman karanlık tarafa daha çok yaklaşıyor. Belki de yazar biraz olsun Superman'in tanrısal güçleri de olsa naif biri olarak kolayca etki altında kalabildigini anlatmak istemiş olabilir. Bu acizane fikrim.

Sakızlı Ohannes Paşa

Alıntı yapılan: rumar80 - 26 Şubat, 2016, 23:26:21
İkinci yılı daha okuyamadım ama Superman'in kontrolden çıkmasının temel sebeplerinden biri de Wonder woman bence. Onun etkisi altında kalan Superman karanlık tarafa daha çok yaklaşıyor. Belki de yazar biraz olsun Superman'in tanrısal güçleri de olsa naif biri olarak kolayca etki altında kalabildigini anlatmak istemiş olabilir. Bu acizane fikrim.

2. yılda Wonder Woman hiç ortada yok. Adamın karanlık tarafa kayası varmış  :)

hennessy

Çizgi düşlere ne kadar teşekkür etsem azdır. Okumak istediğim bir seriyi Türkçe'ye çevirdi ve hızlıca bastığı için. İkinci yıl ikinci sayıyı okuyorum elimden düşmeden keyifle okuyorum.

Çeviri akıcı konu çok iyi. Aksiyon ve savaş zamanı......
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

nicholaihel

Yayınlanan üç cildi okudum. Oyun hakkında bilgim yok, bununla bir ilgisi var mı bilmiyorum ama çizimler çok kötü, çok özensiz. Metin olarak çok güçlü, ilgi çekici ve cesur bu eserin çizgi roman sanatının bana göre (en az) yüzde ellisi olan çizgi bakımından sınıfta kalması üzücü. Hikaye öyle başarılı (ara ara da hangi tarafı tutuyorsanız fark etmez, sinir bozucu :) ) ki bu sebeple daha iyi çizgilerle sunulsaydı diye içinizden geçiriyorsunuz.

ferzan

Yayınlanan ilk iki cildi büyük bir iştah ve keyifle okumuş, birkaç istisna hariç çok da hazetmediğim DC evrenine ilk kez bu kadar ısınmıştım...İlk Yıl'ın sonlanmasının ardından İkinci Yıl Cilt 1 ile seriye olan tutkum azalır gibi olmuştu ama bugün okumuş olduğum İkinci Yıl Cilt 2 ile yeniden Injustice hazzım tavan yaptı...Feci keyif aldım...

Bu ciltle beraber İkinci Yıl bitti mi bilmiyorum ama bana sanki bitmiş gibi geldi...Sonunda bittiğine dair İlk Yıl Cilt 2'de olduğu gibi bir ibare görmediğim için açıkçası emin olamadım ama sonraki ciltleri şimdiden iple çekiyorum...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Sakızlı Ohannes Paşa

Alıntı yapılan: Sakızlı Ohannes Paşa - 26 Şubat, 2016, 22:12:50
2. yil ilk cilt zirveydi adeta. Olaya Green Lantern Corps da dahil oldu ve isler kizisti. Su super hap mevzusundan cok hoslanmadim sadece. Bir de yazar iki kutup arasinda ortada olarak basladi yazmaya ama gitgide Superman'i kotu gosterme yonune kayiyor. Superman'i cok sevmem ama bu kadar hizli bir sekilde harcanmasina da gonlum el vermez. Biraz sindire sindire mumkunse.

Ilk yilda her sayi 30 sayfayken bu cillte 20'ye dusurulmus. Biraz az olmus gibi. Tek bir olay etrafinda bir solukta bitti cilt. Tadi damagimda kaldi.

2. Yil ilk cilt: 9/10

Burada bahsettigim sorun daha da buyuyerek 2. yilin sonunda iyice belirgenlesti. Yazar abimiz konuyu Superman bu hikayenin kotusu noktasina getirdi. Ustelik yetmedi buna Hal Jordan'i da katti. Acikcasi hikaye dengedeyken ve 2 tarafa da hak verebiliyorken son gelinen nokta hosuma gitmedi. Superman ve Jordan serinkanli birer katile donustuler. Hem de Sinestro'nun kontrolunde.

Bunun disinda kitap yine eveleyip gevelemeden hikayesini guzel bir bicimde ve dogrudan anlatiyor. Vadettigi seyi fazlasiyla sunuyor okuyucuya. Diger yandan fazla cizer kullanilmasi hususu da cok hosuma gitmiyor. Bazilari cok goze batiyor.

Hikayenin gidis yonunu cok begenmesem ve karakterlerin tek boyuta indirgenmesinden hoslanmasam da keyifli bir deneyimdi yine Injustice.

2. yil 2. cilt: 7/10.

rumar80

SPOİLER İÇERİR

Düşünce olarak güzel başlayan ama ilerledikçe Superman'in herkes tarafından kolayca ikna edilebildiği bir karaktere donüştüğü bir seri Injustice.  Kötü mü?  Değil. DC evrenini doyasıya kullanarak çeşitlilik sağlıyor.
   İlk yıl dünyevi kahramanlar ile başladık.  İkinci yıl yıldızlara uzandım.  Üçüncü yılda karşımıza DC'nin paranormal karakterleri çıkıyor.  Constantine, Spectre, Dr.  Fate ve diğerleri.
   Akıcı bir öykü.  Her zamanki gibi inişler ve çıkışlar var ama sonuç aynı. Burada asıl fark iplerin bu sefer ne Batman ne de Superman'de olması.  Oyun içinde oyun ve kayıplar.
   Kayıplar konusuna gelince. Nedense Batman'in ekibi her yıl birkaç üyesini kaybediyor.  Ölüm hep yanlarında. Oysa Superman ve ekibi (belki az ve öz bir grup olduğu için?) hiç kayıp yaşamıyor.  Yine de bu sefer Batman ekibine ölüler diyarından bir dost geri dönüyor da ortailk biraz düzeliyor.
   Fazla detaya girmeyip sizlerin de okumasını bekleyeceğim.  Yalnız ikinci cildin sonunda basılan annual'dan biraz bahsedeyim.
   İki öykü var içinde. İlki üçüncü yılın arkasındaki karakterin planlarını biraz daha açıklarken yıl başında bu ne zaman oldu diye soracağınız bazı sorulara da cevap veriyor.
  İkinci öykü ise maceranın en başında geçiyor.  Superman'in yoldan saparken nasıl kontrolden çıktığını,  bu yolda neler yaptığını anlatan güzel bir öykü.
   Sonuç olarak değişen bir şey yok. Hala Superman'e kızgınız ama hala güç onda. Keyifli bir aksiyon için birebir.
   Son olarak .... Bu kadar kargaşada tanrılar boş durur mu?  Dördüncü yılda sırada onlar var.

Bir de soru: ilk yılın sonunda Batman ekibi topladığında Ataman oarda idi. Ama bir daha görünmedi. Fikri olan?

haziran00

rumar80

Zamanlama güzel olmuş.  Teşekkürler Tulgan.

memospinoz