Şu anda hangi çizgi romanları okuyorsunuz?

Başlatan hanac, 01 Kasım, 2009, 18:36:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

darkwood

Önceki gün masallar 3.cildi bitirdim. Kısa masal hikayeleri oldukça keyifliydi.

Bu akşam ise taze Duragonero 4.cildinin ilk hikayesini bitirdim. Bu macerada serinin sevilen Ork karakteri baş rolde;
izciler toplantısına katılan dostlarımızdan birisi olan Gmor istemeden kendisini arena buluyor. Durumu fark eden Ian kaybolan arkadaşının peşine düşüyor ve bu hikayenin baş kötüsü olan kara elf karakteri kahramanlarımızı zorlarken
okuyucuyu farklı diyarlara sürüklüyor.

Darkwood Sakinleri..

Chuck

Green Lantern Rebirth bitti. Flash Rebirth'e başladım.
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

Sakızlı Ohannes Paşa

pizagor

Cumartesi gecesi okuması olarak Deadpool Yaşayan Ölülerin Gecesi'ne el attım. Pazar sabahı okuması babında ise 'George ve Gwen Stacy'nin Ölümü' albümünü okudum. Gwen'in ölümü malumunuz, çok da anlatmaya gerek yok ama Straczynski'nin Sins Past ile onyıllar sonra araya parça koyduğu bölüm özellikle dikkatimi çekti. Ortada hiçbir emare yokken Straczynski nasıl eğip bükmüş hikayeyi, sadece bir paneli alıp nerelere getirmiş, helal olsun. Düşmanca duygular beslesem de kendisini yine takdir ettim.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar... KRONİK İTTAPAR!!!
Hayat sana sokak hayvanlarına davrandığın gibi davransın!

haysat

Cuma gecesi Maxi Zagor 8.cildi okudum.

Yine fantastik bir macera ile karşı karşıyayız

Kızılderili şamanlar,telepati ve özel güçleri olan iki kardeş ve peşlerin de olan kötü adamlar.

Kahramanımız yine olayın merkezin de ve bu karmaşik olay ve güçlü düşmanları ile bakalım nasıl başa çıkıyor.

Bu sabah ise hep okumayı istediğim ama devamlı ötelediğim Julia Almanak 1 ve 2 yi okuyorum.

Julia yine bildiğimiz Julia hep meraklı hep olayları irdeleyen ve sonuça giden bir karekter.

Olgununu sevmistik genç Julia'da fena değil.
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

ferzan

Dün gecemi berbat eden baş ağrım sebebiyle erken daldığım uykumdan gece 02.00 gibi uyandım...Ani bir şekilde aylardır elimin bir türlü gitmediği Nathan Never okumalarıma kaldığım yerden devam etme kararı alarak Lal yayınından kalan son 3 fasikülü sabah ezanına kadar bitirmek suretiyle AD döneminden itibaren kronolojik olarak okumasını yaptığım bu seride Lal yayınları dönemini de geride bırakarak Çizgi Düşler ciltlere gelebildim en sonunda...İlk fırsatta onlara da başlayacağım...

Öğleden sonra her pazar yaptığım gibi Teks okumaya koyuldum...Oğlak süper ciltlerden 20'de yer alan ( fasikül 78-79, orijinal sayı 478-479 ) Boselli ve Ortiz imzalı iki fasiküllük ''Madendeki Hayalet'' ve ''Uğursuz Tepeler'' in ardından Mister No KM 10'da yer alan ''Meksika'ya Hoş Geldiniz'' isimli 277 sayfalık serüvenin ardından Martin Mystere KM 11. ciltteki 96 sayfalık ''Mystere Land'' ile akşamı etmiş olduk...

Kah karlı, kah güneşli geçen bu Eskişehir pazarını şimdilik 885 sayfa fumetti ile taçlandırmış olduk...Bakalım devamı gelecek mi... :)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

ferzan

Evet, 885 sayfa fumetti üzerine gün henüz bitmemiş. 70 küsur sayfa Klasik X-Men ( 6 adet ince Arka Bahçe cildinden sonra devamı olan ve Gerekli 'den çıkan daha kalın cilt 1 'in ortasında kalmış olduğum 4 fasikül ) ile yine haftalardır elime almadığım Marmara Çizgi 'nin Örümcek cilt 7 'sinin son 4 fasikülü ile geceyi sonlandırmış olduk.

Normalde günlük okuma rekorum 1280 sayfa falandır ama en son 2014 yazında, yıllık iznim esnasında gördüğüm bu rakamı yakalayamamış olsam da huzurlu bir pazar günü için 1000 sayfayı geçmiş olmak da hayli memnun edici. Karlı havanın ve yalnız yaşamanın ender faydalarından biri de benim çizgi roman sapıklığıma hizmet etmesi. :)

Nice 1000 sayfalı pazar günlerine diyor, binbir izdirapla leş bir pazartesi sabahına ve mesai başlangıcına uyanmak üzere şimdilik sahadan çekiliyorum. ::)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

pizagor

Marmara Çizgi etiketli Don Kişot'a başlıyorum. Beklentim yüksek...

pikofarad

Öldür Yeter 1 ve 2. cildi okudum. Düşüncelerimi inceleme olarak yazmak istiyorum.

pizagor

Bilka dönemi Örümcek Adam'larından sayı 6 - 7 - 8 - 9 bitti, 10'dan devam...

Elimde 100 kadar bu dönemin sayılarından var ve bir süre sadece bunları okumak niyetindeyim...

rumar80

Yakında Juggernaut ve iguana ile de karşılaşırsın

pizagor

Deniz Fıçısı'nı (Juggernaut) geçtim, 6. sayıdaydı. Iguana yolda :)

pizagor

Bilka Örümcek Adamlarından devam. Sırada 12. sayı...

dean

Bu ara DC ağırlıklı bir okuma planı yaptım. "Aquaman, Vol. 4: Death of a King", "Aquaman, Vol. 5: Sea of Storms" ve " The Flash, Vol. 4: Reverse" ciltlerini bitirdim. "Superman: H'el on Earth"ü ise Bütün Tie-in'leri ile birlikte okudum ve son iki sayı kaldı.

New 52'de Superman benim açımdan son derece kötü başlamıştı. Hatta bir çok kez Action Comics'in ana seriden çok daha iyi olduğunu yazmıştım. Bu macera ise Superman'in New 52 yolculuğunda biraz vites arttırdığı bir macera. Okuması keyifli. Lakin bu demek değil tabi ki Superman'in en iyi maceralarından biri bu. Hatta genel metin olarak oldukça klişe bile diyebiliriz. Man of Steel filmine de yer yer benzettiğimi söylemem lazım. Ama sonuç olarak New 52'de Superman o kadar kötü başlamıştı ki ortalama bir macera bile bence gözümüze iyi göründü.

battlehammer

Hali hazırda başladığım ve değişe değişe, yavaş yavaş ilerlediklerim;

Aliens Omnibus Vol 4
The Sandman: Overture
Bone 7
Puslu Kıtalar Atlası
Saga Deluxe Edition

Arada çeşitli konularda dağılmış kitaplar da olunca, hayli lezzetli ilerleyen 15 kadar kitaptan oluşan devasa bir yazı topunun çizgi roman kısmı yukarıdakiler. Haliyle yavaş ilerliyor :)

Son olarak bitirdiğim çizgi romanlar ise, This One Summer (Jillian Tamaki) ve bone 6 idi.