Julia - Mylos Kitap

Başlatan Nemo, 28 Nisan, 2021, 12:39:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kinowa59

Yaa, işte böyle. Neymiş efendim, Devlet kağıt üretmezmiş. Devlet kağıt üretmezse, Devlet hayvancılığa, tarıma  el atmazsa,  ve Devlet, sosyal devlet olmanın koşullarını yerine getirmezse , işte böyle düşeriz emperyal güçlerin borçlandırma ve ürettirmeme tuzağına. Halkı yoksul, sanayisi gelişmemiş ülkeler hayatın her alanında devletçi politikalar uygulama zorundadır. Yani SEKA' yı zarar ediyor diye kapatmayacaksın. Güçlendireceksin. Yoksa kağıtta iki kere değil oniki kerede zam gelir. Bu ülkenin kurucu liderleri bilmiyorlarmıydı borç yapıp, har vurup harman savurmayı. Sizler, Önder'imiz M. Kemal Atatürk'ten başka hiçbir politik liderin, " Daha çok çalışmalıyız, daha çok çalışmalıyız, daha daha çok çalışmalıyız " dediklerini duydunuzmu. Neymiş efendim. Devlet ayakkabımı yaparmış, devlet Sümerbank kumaşımı üretirmiş, devlet et, süt, balık kurumumu kurarmış. Kurar kardeşim kurar. Devlet , kağıtta üretir, direkt üreticilerle muhatap olur, sosyal devletin gereği olarak, yoksul üreticiyi ve yoksul tüketiciye iki ayaklı çakallara yem etmez. Ve unutmayalımki, borç alan borcunu ödeyemezse yalnızca emir almaz...

DAMPYR

Alıntı yapılan: bayram - 03 Kasım, 2021, 20:25:23
Yaa, işte böyle. Neymiş efendim, Devlet kağıt üretmezmiş. Devlet kağıt üretmezse, Devlet hayvancılığa, tarıma  el atmazsa,  ve Devlet, sosyal devlet olmanın koşullarını yerine getirmezse , işte böyle düşeriz emperyal güçlerin borçlandırma ve ürettirmeme tuzağına. Halkı yoksul, sanayisi gelişmemiş ülkeler hayatın her alanında devletçi politikalar uygulama zorundadır. Yani SEKA' yı zarar ediyor diye kapatmayacaksın. Güçlendireceksin. Yoksa kağıtta iki kere değil oniki kerede zam gelir. Bu ülkenin kurucu liderleri bilmiyorlarmıydı borç yapıp, har vurup harman savurmayı. Sizler, Önder'imiz M. Kemal Atatürk'ten başka hiçbir politik liderin, " Daha çok çalışmalıyız, daha çok çalışmalıyız, daha daha çok çalışmalıyız " dediklerini duydunuzmu. Neymiş efendim. Devlet ayakkabımı yaparmış, devlet Sümerbank kumaşımı üretirmiş, devlet et, süt, balık kurumumu kurarmış. Kurar kardeşim kurar. Devlet , kağıtta üretir, direkt üreticilerle muhatap olur, sosyal devletin gereği olarak, yoksul üreticiyi ve yoksul tüketiciye iki ayaklı çakallara yem etmez. Ve unutmayalımki, borç alan borcunu ödeyemezse yalnızca emir almaz...
Aynen ekonomi ve poltika yüzünden herşey geriye gidiyor Yakında basacak kağıt bile bulamıyacağız dumanla haberleşme az kaldı.Biz bırak üretmeyi  ,fabrika kapatmayı kağıt elde edilen ağaçların( ormanların )yanışını bile umursamadık Nerde ATATÜRK gibi bi lider onun gibisi bidaha gelmez Ülkeye kıymetini bilemedik çok yazık....

Kauss

Kağıt konusunda en son Gereklişeyler canlı yayınında ( Instagram'da bulunuyor ) bir açıklama yaptılar.
Kağıt üretiminde kullanılan bir madde ( adını hatırlamıyorum ) dünya çapında temininde zorluk yaşanıyormuş.
Hatta bu madde şuan kullandığımız maskelerde de kullanıldığı için kaynak sorunu yaratıyormuş. Amerikan çizgi romanlarda kullanılan kağıtta ise bu sorun daha fazlaymış.

hanac

Mylos'dan çıkan Julia 2 - Orijinal 77 yi okudum.

Şubat 2005 de yayınlanmış, yani 16 buçuk yıl geçmiş üzerinden.

İlk sayıya göre daha çok keyif aldım; hem hikaye daha iyiydi hem de baskı kalitesi.

Bu arada her sayıda olan Julia - Webb kavgaları çok suni, zorlama olarak eklendiği çok belli.

DAMPYR

Alıntı yapılan: hanac - 15 Kasım, 2021, 09:25:32
Mylos'dan çıkan Julia 2 - Orijinal 77 yi okudum.

Şubat 2005 de yayınlanmış, yani 16 buçuk yıl geçmiş üzerinden.

İlk sayıya göre daha çok keyif aldım; hem hikaye daha iyiydi hem de baskı kalitesi.

Bu arada her sayıda olan Julia - Webb kavgaları çok suni, zorlama olarak eklendiği çok belli.

Hasan o kavgaları seriye tad versin diye koyuyorlar sanırım, onlar birbirlerinden hoşlandığı için durmadan kavga ediyorlar. Bu arada yeni sayı ne oldu. Hala kağıt sıkıntısı mı var. 2.kalite kağıda bassınlar ama çıkarsınlar artık yeni sayıyı bekleye bekleye ağaç olduk Özlem Hanım...

DAMPYR

Arkadaşlar Mylos Kitap Özlem Hanıma Julianın akibiyeti Hakkında bir Email Yazmıştım Oda Sağolsun Beni Kırmayıp cevap vermiş Julia Devam edecekmiş bu habere çok sevindim :

Benim Gönderdiğim Email :

19.11.2021, 13:18, "Mylos Yayın Grubu" <bilgi@mylosyayingrubu.com>:
Email:    yahyasahin.07@gmail.com

İsim:    Yahya Şahin
Konu:    Merhaba Nasılsınız?Ben Özlem Hanıma bir soru sormak istiyorum Hükümetin Merkez Bankası Faiz indirimi sonrası malum Döviz fırladı gitti Çıkarmakta olduğunuz çizgi Roman Aylık Julianın akibiyeti hakkında bilgi edinmek istiyoruz.Devam edilecekmi yoksa Yüksek telif ücretleri nedeniyle bitirilecekmi?Bir karar verildimi bunu Altın Madalyon çizgi Roman Formunda Açıklarsanız Sevinirim.Hayırlı işler dilerim.

Özlem Hanımdan Bana Gelen Mail:

Merhaba Yahya Bey,

Sağ olun, siz de iyisinizdir umarız.

78. sayı bahsettiğiniz nedenlerle maalesef gecikti, ancak bu ay sonunda çıkacak, aralık ayında 79. sayı, ocak ayında 80. sayı yayımlanmış olacak. Seriye devam etmek istiyoruz, Julia bizim için önemli. Ancak ülkedeki belirsiz durum nedeniyle bu ay yaşadığımız gecikmelere benzer gecikmeler yaşanabilir, yaşanmaması için elimizden geleni yapıyoruz fakat ülkenin mevcut durumu bizi de zorlayabiliyor.

hanac

Kağıt sıkıntısı nedeniyle bu tip ufak aksaklıklar olabilir.

Hep destek, tam destek.

KenParker

Hep destek, tam destek.
Julia kırmızı çizgimizdir. Kimseye harcatmayız ;D

Rossi

Son anda bir aksilik olmaz ise 78. sayı Cts
dagitimda olacak.

79 .sayının da Aralık sonu çıkması hedefleniyor.

DAMPYR

Alıntı yapılan: Rossi - 02 Aralık, 2021, 09:48:06
Son anda bir aksilik olmaz ise 78. sayı Cts
dagitimda olacak.

79 .sayının da Aralık sonu çıkması hedefleniyor.

Sayın editör, Juliayı ille de birinci sınıf kağıda basıp çıkarmaya çalışmasınlar.
Lal Kitabın yaptığı gibi 2. ya da 3.sınıf kağıda da basılsa da olur. Bu ekonomik koşullarda kimse Mylos Kitabı bu yüzden eleştirmez, hükümetin dengesiz ekonomik koşulları yüzünden okuru cezalandırmayın.
Birinci sınıf kağıda basılması okura ve Mylos Kitaba maliyeti arttıracaktır. Sizin de söylediğiniz gibi 1.sınıf ithal kağıt bulmak bundan sonra artan döviz kurları yüzünden zorlaşacaktır. Zaten eleştirilen konuları fazlasıyla düzelttiler zamanında her ay çıkarsınlar yeter, çıktı çıkacak derken birkaç ay kaybettik.

Ben Mylos Kitaba bu yüzden kızmıştım ama düzenli çıkarırlarsa almaya devam edeceğim.
Eskileri de satmaktan vazgeçtim. Düzenli Julia yayınlarına kavuşmak dileğiyle...

Rossi

Sevgili Dampyr,  Mylos kitap Julia' nın baskı kalitesini düşürmek istemiyor. Kalite konusunda elden gelince ısrar edilecek.

Zaten ülkemizde bütün kağıtlar ithal.
Pek bir şey fark etmiyor. :)

80 milyonluk ülkede kagıt fabrikası olmaması çok üzücü.

Gabby

Alıntı yapılan: Rossi - 02 Aralık, 2021, 15:02:46

Yıllar önce Mopak adlı baya faal büyük kağıt fabrikası vardı, sanıyorum hala devam ediyorlar... 90'lı yıllarada sonlandırdığımız çok yoğun kağıt kullanımına dayalı copy centre türü bir işkolumuz vardı. Kağıt ilgili işkollarının olmazsa olmazıdır, üzerine baskı yapmadığın sürece kenarda dursa da zarar ettirmez.

Mopak'la ilgili şöyle bir anım var; fotokopi kağıtları suyuna kesim, statik elektrik, nem derecesi, belli bir gramajın altında olmaması gibi özellikler taşıması gerektiğinden matbaa kağıtlarından farklıdır. Aldığınız işlerde zamanla da yarışırsınız bazen, kullandığınız kağıt istenilen özelliklerde değilse çift yüzlü çekimlerde merdaneden geçerken kırılmalar, cihaz içinde drum'a sarma, kağıt kartuşundan patenlerin kağıdı kavrayamaması ya da çift alması, makinenin teknik servis kodu düşürmesi vb.leri hem zaman ve hem sarf malzemesi israfın yol açar, çok can sıkıcıdır yani... Bu yüzden hep ithal kağıt kullanırdık. O dönemde Corona marka, koyu turuncu renkte paketlenmiş kaliteli ithal bir kağıt vardı. Bir gün kağıt tedarikçimiz 'Corona artık Ege bölgesinde de yerli olarak üretiliyor, ithaline yüklü zam geldi bunu bi' dene istersen dedi.' orijinalinin yerini tutmasa da bazı işlerde maliyet açısından çok işimize yaradığını hatırlıyorum. Mopak'ın A3 kağıt markası da StarCopy idi...

Taşıyıcıların: abi siz bu kadar kağıdı ne yapıyorsunuz, satıyor musunuz? sorusuna 'Yok gülüm, fotokopisini çekiyoruz' cevabımla suratının aldığı şekil aklıma geldikçe beni gülümsetir... :)  Fransıız, kağıdından İngiliz Xerox'una ne markalar geldi geçti; ama aralarında rengi, dolgunluğu, ipeksi dokusuyla en kalitelisi Hollanda'dan ithal edilen sarı paketli Tulip markalı kağıttı. O derece ki mesela renkli fotokopinin kağıdı daha özeldir ama bu mereti sorunsuz kulanırdık.

İnsan yapacağı işi her zaman seçemiyor, benim gibi çevreci bir adamın yapacağı bir iş değildi; işimizin gereğiydi ama içim giderdi o güzelim kağıtlara. Şu anda bir parçasını bile çöpe atamıyorum, mutlaka sitedeki geri dönüşüm kutusu için biriktiriyorum. Kağıt candır...
:)

pizagor

Alıntı yapılan: Rossi - 02 Aralık, 2021, 15:02:46
Sevgili Dampyr,  Mylos kitap Julia' nın baskı kalitesini düşürmek istemiyor. Kalite konusunda elden gelince ısrar edilecek.

Düşürmesin zaten, ancak bir sayılık bir çözüm olur şu şartlarda. Ucuz kağıdın da yarın fiyatı arttığında ne olacak?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar... KRONİK İTTAPAR!!!
Hayat sana sokak hayvanlarına davrandığın gibi davransın!

memospinoz

Çıkış tarihi 5 Aralık pazar günü olarak sitelere gönderilmiş tanıtım metni 78. sayının. 5₺ de zam gelmiş.

DAMPYR

kendi sitelerinde : julia 78. Cilt: Fırtınanın Ortasında
Liste fiyatı: 35.00 ₺
21.00 ₺
İndirim: 14.00 ₺ (40%)

Ürün Açıklaması
Kahramanımız Julia, kocasını öldürmekten suçlu bulunan bir kaçağa yardım etmeye çalışırken kendini bir doğa felaketinin içinde bulur. Tracy Shawn adlı kadın, peşinde kendisini öldürmek isteyenlerin olduğunu iddia ederek telefonla Julia'dan yardım ister. Ancak telefonun dinlendiğini düşünerek yerini söylemez. Bunun üzerine Julia, Teğmen Webb'den yardım ister. Webb yardımcısı Irwing ve Julia'yı kadını bulması için Boston, New England'a gönderir. Shawn "Kasırga Avcısı Arthur" adlı gönüllü bir hava gözlemcisinin yanına sığınmıştır.

Julia, Shawn ve Arthur hem peşlerindeki katillerden hem de "Hook" kasırgasından kurtulmaya çalışırken müthiş bir koşuşturmaca başlar.

Batuhan Cantürk (221B Dergi Yazarı)