Julia - Mylos Kitap

Başlatan Nemo, 28 Nisan, 2021, 12:39:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kırkambar

Tekrar hoş geldiniz Dampyr.

DAMPYR

Alıntı yapılan: kırkambar - 24 Mayıs, 2022, 19:56:40
Tekrar hoş geldiniz Dampyr.
Hoşbulduk Teşekkür Ederim Julia çok sevdiğim bi çizgi roman yeniden çıkmasına sevindim umarım bu sefer bi aksama olmaz kendi sitelerinde satışa sunulmuş bizi çok beklettiler

Kinowa59

Merhaba sayın Dampyr. Marco Polo gibi iki yıl süren Çin seyahatine mi çıkmıştıniz. Yazılarınızı özlemiştim. Hoş geldiniz.

Kinowa59

Sayın Julia No 80 büyülü dükkan raflarında,  Audrey Hepburn severleri bekliyor. Köyceğiz meydanında restoran camında kısa saçları ve iri gözleriyle gülümseyen bir Audrey Hepburn posteri. Kasa sorumlusu genç e sordum. " Şu camdaki poster Julia' mı" verdiği cevap " ismini unuttum amca, artistmis galiba." 1950 li yıllarda Gary Grant ,Gregory peck, ve Humphrey bogart gibi dönemin sinema ilahlariyla çevirdiği siyah beyaz filmleri severek izliyorum. Julia' yi her okuyuşumda roller benzemese de Audrey Hepburn filmleri izliyormuşum duygusuna kapılıyorum.

DAMPYR

Julia 80 biraz önce elime geçti içeriğindeki reklama bakacak olursak her ay devam etmeye karar vermiş görünüyorlar inşallah sözlerinde dururlar

hanac

Julia 80 - Moda Cinayetleri

Fiyat: 40 ₺

Kahramanımızın bu macerası, romantizmin, sanatın ve modanın kalbi Paris'te geçiyor. Julia, Fransız Kriminoloji Derneği'nin davetlisi olarak, Paris'e gider. Ancak asıl amacı, tanınmış bir manken olan kız kardeşi Norma'yı görmek ve onunla yeniden yakınlaşmaktır. Ancak şok edici bir olay buna izin vermeyecektir. Norma'nın da yer aldığı sansasyonel defile sırasında bir manken yakılarak öldürülür. Bunun da ötesinde, Norma'nın yakın arkadaşı, Fanny adlı bir manken ölümle tehdit edilmektedir. Vakayı araştıran Komiser Treffel, Julia'dan yardım ister. Komiser Treffel, Julia ve Norma bilinmezliklerle dolu bir labirentin içinde kendilerini bulurlar. Usta çizer Seijas'ın muhteşem çizimleriyle süslenmiş, harika bir macera sizleri bekliyor.

DAMPYR

Hulya son sayıda gene ters köşe yaptı macera epey güzeldi teşekkürler julia

KenParker

Alıntı yapılan: DAMPYR - 02 Haziran, 2022, 13:12:12
Hulya son sayıda gene ters köşe yaptı macera epey güzeldi teşekkürler julia
Hulya değil, Fulya o)

Rossi

Sevgili arkadaşlar, yeri gelmişken Julia ile bazı açıklamalar yapmak istiyorum.

* Bazılarınız biliyorsunuz  221 b dergisinde yıllardır cizgi roman kultürü üzerine  yazıyorum.  Bu yazıların  bazıları akademik tarzda . Bazen bir yazıyı hazırlamam bir ayı geçiyor.

** Özlem hanım da cizgi romanı seviyor. Julia yazımdan sonra telifi almak istedi. Bir sene telifin bitmesini bekledi. Sonra bir sene boyunca Bonelli ye en az 5 defa yazdı. Cevap gelmedi. Bunun üzerine ben devreye girdim. Telifi almalarına yardımcı oldum. Çünkü Julia yi ben de çok seviyordum. Gerçi evimde İtalyancalari var. Ama başta annem olmak üzere bir cok Julia sever Julia yı çok özlüyordu.
*** Her neyse ilk sayı çıktı. Ve haklı eleştiriler aldı. Format, edisyon vs konusunda.
****Özlem hanımın ricasıyla 2.sayıdan itibaren editör oldum. Format, edisyon vs konularını , çevirilerini görüştük. Büyük kısmını düzelttik.
***** Julia konusunda benim rolüm şu. Çeviri yapıldıktan sonra bana geliyor. Edit ediyorum. Elimden geldiğince çeviri hatalarını düzeltiyorum. Bazi konular tıbbi psikoloji üzerine olduğundan orijinalinde bile hata oluyor. En son olarak  arka kapak yazısını da yazıp gönderiyorum. Benim rolüm sadece bu kadar.
****** ilk sayı ekonomik kriz patlamasa düzeltilmiş olarak tekrar çıkacaktı.  Olmadı. Hatta mylos kitap çok sıkıntıya girdi . Kağit bulamadı. Period aksadı. Aylik period malesef sözde kaldı.

Son soz: Su an 10 sayının daha telifi alınmış durumda. İnşallah devam edecek.
221 b okuyucuları da ilgi gösterdiği için Julia fena satmıyor. Dergi içinde reklamı olması da olumlu yansıyor sanirim.

Bana period ile bilgi soruyorsunuz. Inanin derginin ne zaman çıkacağını ben de bilmiyorum.  Yayinevi ile organik bir bağım yok. Bu konuda sizden bir farkım yok. Bu nedenle perod ile ilgili sorularınızı yayınevine sormanıza rica edeceğim.
Sevgilerimle.

pizagor

Alıntı yapılan: Rossi - 02 Haziran, 2022, 14:36:00

****** ilk sayı ekonomik kriz patlamasa düzeltilmiş olarak tekrar çıkacaktı.  Olmadı. Hatta mylos kitap çok sıkıntıya girdi . Kağit bulamadı. Period aksadı. Aylik period malesef sözde kaldı.

İçerik kadar rafta güzelliğin de peşinde olan okur için çok önemli bir hamle bu.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar... KRONİK İTTAPAR!!!
Hayat sana sokak hayvanlarına davrandığın gibi davransın!

Rossi

Çevirisi balon yazıları vs düzeltilmiş halde bilgisayarda bekliyor.İnşallah ilerde basılır.

DAMPYR

Alıntı yapılan: KenParker - 02 Haziran, 2022, 13:32:30
Hulya değil, Fulya o)
işte bu güzeldi julia ,Hülya olmuş hiç farkında değilim ;D

DAMPYR

Julia'yı Her Ay düzenli çıkarsınlar yeter Düzenli çıkarırlarsa okuyucu sayısı her ne olursa olsun artar Bizde destek olmaya devam ederiz...

YzbVolkan

Bilgilendirme ve emeģiniz icin tesekkur ederim Batuhan bey.
Yalnız şu  periodu oturtabilseler cok iyi olacak olacak.
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

Rossi

Bu ekonomik durumda aylik periodun mümkün olacağını sanmıyorum. Her şey daha kötüye gidecek gibi duruyor.

Ekonomik iflasın eşiğindeyiz. CDS puanımız 900 ün üstüne çıkarsarsa fiilen iflas ettik demektir. Ondan sonra kimse  dışarıdan borç para -döviz vermez. Bu da süper- hiperenflasyon demektir.