Tex Aylık Seri - LAL

Başlatan Zeljko, 18 Mayıs, 2024, 18:52:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kinowa59

Teşekkür ediyorum değerli Trooper . JBC yayıncılığın yaptığı sıkı takibi Lal kıtap yapamazmı. Korsan kitap basıp piyasaya süren çakal artıkları isim isim bilindiğine göre bunlar , delilleriyle şikayet edilemezmi.  Telifi ödenmiş Tex ve Zagor'ları korsan olarak Dijital yayınlayan çakal enikleri ( Enik: Türkçe sözlüğe bakınız lütfen ) isim isim bilindiğine göre bunlar , telif hakları yasasına göre Savcılığa yazılı ve sözlü olarak şikayet edilip, tazminat davası açılamazmı.

Rossi

Edilebilir Bayram bey.
Lal pek uğraşmak istemiyor. Bahadır oksijen gazetesinin işleri nedeniyle çok yoğun. Ayse cizgi romanlardan kafasını kaldıramıyor. Bir hukuk bürosunun bunu takip etmesi gerek. O da ayrı mali külfet.

Fümetti bizim kusakla birlikte yavaş yavaş bitiyor. Bunun bir sürü nedeni var ; sofyokulturel nedenler, fumettinin anlatım tarzı, senaryo yapısının vb şeylerin genç kuşaklara hitap etmemesi, Bonelli dışında amiral gemisi olmaması, Italyanin giderek yaşlı nüfus olması vb bir sürü neden. Hepsini ayrı ayrı irdelesek tez konusu olur herhalde.

DarkwoodÇizgiRomanEvi

Alıntı yapılan: ninjagamer - 31 Mayıs, 2024, 01:16:12Teknik olarak Rodeo'dan kurtulma şansımız yok. Çünkü eserin bizzat yaratıcıları ile Türkiye yayıncısı olan Rodeo arasında bir dostluk bağı var. Ayrıca Lal veya başka bir yayıncı aldığında ne gibi bir farklılık olmasını bekliyorsunuz mesela?

Yani ben burada bir satıcı olarak 2 buçuk senedir varım. Kaç kere ken parkerın yeni sayısı ne zaman çıkacak diye soranlar oldu. Lal kitapta olsa bu soruya maruz kalır mıyım?

Kinowa59

İşte bu, değerli darkwood çizgi roman evi. Umut, sorduğun bu soru , Lal kitap ile Rodeo kitap arasındaki farkı gösteriyor. Rodeo kitap sorumlusu olan Hakan  Şaşmaz bey, Ken Parker da yazdığı editoryal yazılarıyla, ben de hümanist değer yargılarına sahip bir yayıncı intibasını uyandırmıştı. " Nefes ve düş " özel  sayısındaki uzun yazısını okuyunca  da, " Ken Parker'ın yaratıcıları gibi , ülkemizde yayınlayan şahıslar da, entelektüel bakışlarıyla gayet donanımlı insanlar " diye düşünmüş ve Rodeo kitap adına Mutlu olmuştum. Ancak, geçen Zaman , bana bu düşüncelerimde yanıldığımı gösterdi. Çünkü, hümanist insan okuyucularına karşı sorumluluk duyan yayıncıdır. Hümanist insan, ısrarla kendisine sorular soran okuyucuya en azından bir açıklama yapma zorunluluğunu hisseder. Hümanist değerlerle , bencil düşünceler bir arada , aynı insanda olamayacağına göre, İvo Milazzo ve Giancarlo Berardi ile Rodeo kitap sorumlusu Hakan Şaşmaz bey'i aynı  " hümanist değerlere sahip insanlar " olarak değerlendirme yanlışlığına düştüğümü görüyorum.

Zeljko

Bir aksilik olmazsa inşallah temmuz ayında Lal etiketiyle çıkacak kitabın kapağı aşağıda gibi olacak.

Sayı : 711
Konu: Claudio Nizzi
Senaryo: Claudio Nizzi
Çizimler: Lucio Filippucci

Yaquiler isyanda... Mezcali'nin ücra bir karakoluna,askeri bir devriye,posta arabasının yolcuları, bir altın arayıcısı, bir kanun kaçağı ve iki korucu sığınır... Hep birlikte ortak düşmana karşı işbirliği yapmak zorundalar... Ancak tehlikeyle karşı karşıya kalınca farklılıklar ve anlaşmazlıklar gün yüzüne çıkar...

Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

Zeljko

Kitap konusu bakimindan meşhur western "Stagecoach"u hatırlatıyor.

Tabii bu meşhur filmi konuşacaksak eğer Sclavi'nin başyapıtlarından Mister No "ombre rosse"yi de atlayamayız

caretta

Alıntı yapılan: Zeljko - 15 Haziran, 2024, 09:15:38Bir aksilik olmazsa inşallah temmuz ayında Lal etiketiyle çıkacak kitabın kapağı aşağıda gibi olacak.

Sayı : 711
Konu: Claudio Nizzi
Senaryo: Claudio Nizzi
Çizimler: Lucio Filippucci

Yaquiler isyanda... Mezcali'nin ücra bir karakoluna,askeri bir devriye,posta arabasının yolcuları, bir altın arayıcısı, bir kanun kaçağı ve iki korucu sığınır... Hep birlikte ortak düşmana karşı işbirliği yapmak zorundalar... Ancak tehlikeyle karşı karşıya kalınca farklılıklar ve anlaşmazlıklar gün yüzüne çıkar...

"İki korucu"bizim ahbap çavuşlar Teks ile Karson.Mylos Kitap da Teks yayınına "Bowen'ın İkinci Yaşamı"adlı sıradan bir Teks macerası ile başlamıştı.Lal Kitap da yayınına başlangıcı eksik bir macera ile başlayacak.Çok da süper bir macera değil.Hatta benzeri 1-2 Teks macerası hatırlıyorum.Çizgi Düşler Klasik Seri 17-18 ciltlerde yayınlanan "Dört Azılı Haydut"adlı macerada Teks bir grup insanla bir değiştirme istasyonunda mahsur kalıyordu.Neyse ki Ağustos ayında yayınlanacak macera Rausch-Prisco üretimi nefis bir öykü.Hapishane konulu.Ben,Teks'in hapishane maceralarını çok severim.Ta Karakoç Fasikül ve Oğlak Yayınları döneminden orijinal 141-145 sayılar olan "Büyük Entrika" ve 186-188 sayılar "Küçük Kaya"ikisi de Nicolo çizimi çok güzel hapishane konulu maceralardır.

Rossi

Pek katılamıyorum. Bence çok iyi macera. Benim sevdiğim bir tarzda bir konusu var.

Mylos ile geçen hafta konuştum. Maceranın başı (710) Haziran sonuna kadar çıkacak dendi.
Dediginiz gibi bundan sonraki macera da gayet güzel.

Herkese iyi bayramlar dilerim.

Zeljko

Konusu benim de sevdiğim tarzda inşallah senaryo da konuya paralel güzelliktedir.

Mrtekin

Kızılderililere dinamit yok mu, sadece gariban Meksikalılara mı kullanılıyor bu dinamit?

Alın size mis gibi aksiyon.
They drew first blood...